Jan Zeman je po prožité ztrátě své ženy trochu stranou svojí práce a jeho nadřízení to respektují. Čekají však na okamžik, který by ho dostal zpět a udělal z něj člověka, jakým byl Zeman před smrtí své ženy. Jednoho dne je Zeman se svou dcerou Liduškou na návštěvě v lunaparku, tam ho navštěvuje Kalina a sděluje mu, že za Roztokami u Prahy, našel správce jezu balík ve vodě, v něm je ženský trup bez hlavy a končetin. Kalina si myslí, že právě tohle by mohlo dostat Zemana z jeho stavu. Po chvilce přemýšlení Honza souhlasí a s výjezdovou skupinou a svými spolupracovníky se vydává na místo nálezu. Na Honzovi je vidět, že ještě není ve své kůži a ztrácí trochu nervy. Vyslýchají správce jezu, ten kriminalisty směřuje svými poznatky o řece na místo, kde by šlo do vody vhodit právě takový balík. Pokusem s pneumatikou se potvrdí hypotéza, že místo vhozu balíku odpovídá typu od správce. Kriminalisté zjišťují, že tento případ je podobný případu Otýlie Vranské, dosud nevyřešenému. Torzo těla obsahuje jizvu po thorakoplastice, která se stává stopou. Stejskal v nemocnici zjišťuje, že operaci hrudníku provedl chirurg Doc.Kodet.

Mezi vytypovanými je i jistá Hana Truhlářová, která se už týden pohřešuje. Tato úřednice je podezřelá, že odcizila peněžní obnos 47 000 Kčs a do zaměstnání se už nevrátila, údajně možná emigrovala do západního Berlína, kde má příbuzné. Zeman zkouší jejího manžela, jestli o ní něco neví, ale nic se nedozvídá. Jsou nuceni mu ukázat fotografii torza, on jí podle jizvy poznává a hroutí se z toho. Při návštěvě zaměstnání, kde Truhlářová pracovala, nachází v zásuvce stolu její snubní prstýnek. Vypovědí spolupracovníků se dozvídají, že se scházela s jistým účetním. Nalezena je také fotografie, na které je vyfocena na podnikovém zájezdu i Truhlářová, také je tu onen účetní Šíp, pracovník z pobočky v Praze 6. U sebe má psa. Zeman se toho chytí, protože v obalu torza těla bylo nalezeno i několik psích chlupů. Šípa v práci navštěvuje Zeman, vydává se za bratrance Truhlářové a chce ho nalákat na tuzexové bony, protože Šíp s nimi kdysi obchodoval. Zkouší i vyzvídat něco o Truhlářové, ale nezjišťuje nic. Navštěvuje také jeho domácnost, bydlí v Roztokách a je ženatý, má dvě děti. Také prý jezdí každou středu na služební cestu a vrací se druhý den, vypovídá manželka. Ale v den, kdy zmizela Truhlářová se vrací už ten den večer. Šípa si k výslechu předvolává Zeman, on se snaží mlžit a vypovídat lež, ve vzteku ale jen přiznává, že ve středu místo služebních cest je své ženě nevěrný. Účetního pak zavedou na pitevnu, kde je mu ukázáno nalezené torzo těla.

Celou událost sledují na záznamu v zasedačce Kalina , Zeman a další. Šíp při pohledu na tělo svou úlohu hraje dokonale a nenechává na sobě nic znát. Je to podle Kaliny zkušený kamuflážník a jen tak se nepřizná. Zeman pak slibuje, že ho donutí k přiznání. Nesmí však při tom používat svoje emoce, které se prolínají se smrtí Lídy do tohoto případu. Šíp se pak hroutí a předstírá nervový šok a odmítá vypovídat. Zeman odposlouchává Šípův telefon v práci, má volat žena, která mu nejčastěji volala. Bezpečnost pomocí odposlechu zjistí totožnost volající, je to jistá Věra Hanousková. Zajištují ji na procházce se svým psem, foxteriérem. Při konfrontaci Šíp versus Hanousková versus její sestra, se schyluje k finále. Zeman se Stejskalem vynášejí svoje trumfy v podobě důkazů psích chlupů a krevních stop na nožích u Hanouskové, Věra pak obviňuje z činu Šípa, ten kapituluje a říká, že ony dvě řezaly s ním. Podíleli se na činu všichni tři. Šíp Truhlářovou zavedl k nim do bytu, nalákat jí na bony, pak jí omráčil a ve vaně ji rozřezali. Torzo pak vhodil do řeky. Ženám dal každé 1500 Kčs a slíbil rekreaci u moře. Pavlásek pak předává nevyřešený případ Vranská do rukou Zemana s tím, že on to někdy určitě vyřeší.

Opuštěného psa Stejskal předává Šípovu malému synovi, ten si vždy si psa přál.

Jan Zeman: Vladimír Brabec
Plk. Kalina: *Miloš Villig
Plk. Pavlásek: *Josef Větrovec
Ppor. Stejskal: Ladislav Mrkvička
staršina: Ivo Niederle
MUDr. Veselý: Vladimír Ráž
účetní Šmíd: Vladimír Salač
jeho žena: Libuše Havelková
účetní Málek: Jaromír Spal
účetní Nouza: Jiří Kodet
účetní Bureš: Otto Budín
účetní Zimová: Božena Böhmová
účetní Drábková: Lenka Machoninová
děda Dejmek: Ludovít Greššo
Věra Hanousková: Milena Dvorská
její matka: Luba Skořepová
automechanik Truhlář: Karel Augusta
profesor: Ota Sklenčka
primář: *Bedřich Prokoš
Dále hráli: Jan Faltýnek, Vítězslav Jirsák, Jaroslav Jiřík
Bětka Mjartanová, Jaroslav Tvrdík, Anna Vaňková

Námět: Jan Kovář
Námět a povídka: *Jan Otčenášek
Scénář: *Jan Otčenášek, *Jiří Sequens
Odborná spolupráce: Adolf Gruber, PhDr. Vlastislav Kroupa,
František Kruml, Josef Janurek
Dramaturgové: ing. Jiří Procházka, mjr. Leoš Jirsák
Hudba: Zdeněk Liška
Nahrál: Filmový symfonický orchestr nositel vyzn. "Za zásluhy o výstavbu"
Dirigent: František Belfín
Výtvarník dekorací: akad. arch. Karel Černý
II. architekt: ing Jiří Matolín
Výprava: Karel Kočí
Výtvarník kostýmů: Lída Novotná
Kostýmy: Eliška Hofová
Umělecký maskér: Jaroslav Čermák
Zástupci ved. výroby: Olga Mimrová, Josef Hudlička
Skript: Alena Mikeťuková
II. kameraman: Jan Kváča
II. režisér: Jiří Mikeťuk
Střih: ing. Josef Valušiak
Zvuk: Jiří Kejř
Produkce: Josef Císař
Kamera: *Václav Hanuš
Režie: *Jiří Sequens

*(zasloužilý umělec)

Vyrobila
Československá
televize Praha,
Ústřední redakce armády,
bezpečnosti a brannosti
ve
Filmovém studiu
Barrandov
Zpracovaly Filmové laboratoře
Barrandov
© 1976