Zemanův kolega, Lojza Bártík, se kterým dříve spolupracoval, je nyní náčelníkem radiových služeb v rozvědce. Společně s náčelníkem rozvědky Žitným, čekají na signál, kdy se ozve k volání ze zahraničí agent Stardust. Je to nejschopnější agent, který chce v náhradním termínu vysílání podat důležitou zprávu. Pak se konečně ozývá a oba společně poslouchají jeho šifrovanou zprávu. Ve zprávě žádá o osobní styk, jde o věc White Lines. U Kaliny pak celou událost probírají, může se jednat i o past. Zeman má odcestovat do Berlína na kriminalistický kongres, bude účastníkem celé akce, ale nebezpečnou část na sebe vezme Jirka Hradec, který bude osobně Stardusta kontaktovat. Ten přijede na místo z Kodaně, kde teď působí. Zeman se vydává cestou vlakem do Berlína, kde se seznamuje s doktorem Salabou z Textilany, s ním je i redaktor Československé televize Ivo Holan. Mimo jiné Salaba rozšafně sděluje, že jejich velkým zákazníkem je firma Benson a Benson, která vlastní i podnik jménem White Lines v Berlíně. Salaba je u nich častým hostem. Zemana to samozřejmě zaujme. Hradec zatím přilétá z Kodaně, na letišti v Berlíně na něj čeká major Wilde, z východoněmecké statní policie. V konspiračním bytě se pak Zeman s Hradcem přátelsky pošťuchují, protože se neviděli 3 roky, pak projednávají celý průběh akce. Oba budou bydlet v hotelu Karlshoff, kde bydlí i Salaba. Hradec se dozvídá, že se má setkat se Stardustem. V U-Bahnu na stanici Nelkenstrase pak při zpěvu melodie Stardust, která je domluveným signálem, čeká na kontakt. Když zjistí, že agentem je Hanka Bízová, je příjemně překvapen, Hanka samozřejmě také. Ovšem oba nevědí, že Hanku sleduje nohsled, kterého za ní poslal Hackl. O celé události pak vysílačkou informuje skupinku kolem Hackla v baru White Lines.

Ten nařizuje, ať mu toho chlápka vyfotí. Hradec s Hankou sedí mezitím v baru, Hanka mu sděluje, že Hackl má u sebe v trezoru plány akce White Lines, kreslí Jirkovi plánek. Pak spolu tančí a vzpomínají na staré časy. Po návratu zkouší Hackl Hanku vyslýchat, ta tvrdí, že byla na plovárně. Zahlédne na baru obrácenou fotografii, ale Hackl jí schovává. Pak mu s ostatními předvádí taneční a lehce striptýzové vystoupení, při kterém Hackl jihne. Hradec seznamuje Zemana a Wildeho s podrobnostmi, je to akce proti Československé rozvědce. Hanka dá Hradcovi otisk klíče od trezoru, Wilde pak udělá kopii. Zeman se chce do podniku vypravit, ale podle rozkazu z Prahy má akci provést Hradec. Nasměruje tedy aspoň Hradce na doktora Salabu. Hradec přichází pak do baru White Lines, vrátný ho však pozná, protože ho pro Hackla vyfotil. V baru je i Salaba s Holanem. Vrátný Hradce láká k sobě do kumbálu pod záminkou fotek nahých žen, pak mu ukáže fotku s Hankou a chce ho vydírat. Hradec mu ale nabízí víc za získání Hacklových seznamů. Salaba zatím Holana seznamuje s Hacklem, Holan má totiž zájem o marky. Při odchodu z podniku je Hradec spatřen Leopoldem Fantou, Hacklovým komplicem, vše pak za tepla Hacklovi oznamuje. Skupinka Hradce sleduje a v metru se pustí do rvačky, Jirka se statečně brání a jednomu z bandy zláme ruku. Pak přijíždí metro a to Hradcovi zachraňuje život. Zeman už na Hradce čeká v hotelu, tam ho pak ve zbědovaném stavu přivádí Salaba s Holanem.

Zeman před Salabou dělá, že ho nezná a Hradec mu stačí říci, že vrátný v baru je ochoten ke spolupráci. Zeman se s vrátným schází a sděluje mu, že má u Hackla v trezoru ofotit seznamy. Ten souhlasí, chce třicet tisíc marek a bere to jako pomstu angličanům za špatně organizovanou akci proti němcům v bitvě u Arnheimu, kde vrátný Zbyšek přišel o spoustu svých kamarádů. Seznamy pak předá osobě v bistru, ve 21.30. Hackl je s Hankou na představení v divadle, mezitím Zbyšek provádí akci. Hradec na něj čeká v baru, ale marně. Pak odchází, ale přepadávají ho Fanta s kumpány a vezou ho do baru White Lines. Tam už je zmlácený Zbyšek, ale Hradcovi sděluje, že nic neprozradil a věc (seznamy), jsou v dobrých rukou. Hradec vyvolává rvačku a ukazuje všem, jak se pere u nich v Kateřinské Hoře. Při rvačce je Zbyněk zastřelen, ještě před smrtí Hradcovi říká, že seznamy "má ona". Hradec z baru uniká ve chvíli, kdy se vrací Hackl s Hankou. Hackl na Hradce míří pistolí, ten ho ale odzbrojuje a s Hankou v autě prchá. Hackl je v dalším autě pronásleduje. Hradec chce vzít Hanku se sebou, ta ale odmítá a říká mu, ať jí jako vyhodí z auta, že tam prý ještě neskončila. Hackla tak přinutí zastavit a Hradec ujíždí pryč. Nemá však seznamy. Do hotelu Karlshoff přichází jedna z tanečnic z klubu White Lines a přináší na vrátnici balíček s mikrofilmy. Jde o Zazu, hlavní striptérku a Zbyškovu manželku. Do Prahy se pak vlakem vrací Zeman zase s doktorem Salabou, na nádraží se potkává s Kalinou a Žitným. Zeman slibuje Salabovi opětovné setkání a následné tóčo. Předává pak mikrofilmy a říká, že ta striptérka z baru za to dostala třicet tisíc marek a od Hackla má teď pokoj. Vyřizuje pozdravy od Hradce, který se opět vrací na sever. Agentka Stardust alias Hanka Bízová je zpět v baru White Lines, ale už sama musí vystupovat jako tanečnice a striptérka.Jan Zeman: Vladimír Brabec
Jiří Hradec: Rudolf Jelínek
Hanka Bízová: Regina Rázlová
plk. Kalina: *Miloš Willig
mjr. Žitný: František Němec
mjr. Wilde: Radúz Chmelík
kpt. Bártík: Miroslav Masopust
dr. Salaba: Josef Bek
Ivo Holan: Svatopluk Matyáš
Arnold Hackl: **Jiří Holý
Leopold Fanta: Josef Bláha
Honza Böhm: Ladislav Křiváček
Zbyšek Broniewski: František Vicena
Zaza Broniewska: Consuela Morávková
Dále hráli: Willi Schrade, Ralph Boettner, Karel Engel, Gerd M. Henneberg,
Hans Klering, Jaroslav Tomsa
členky televizního baletu Praha
a členové Českého souboru písní a tance

Ideový námět: Jan Kovář
Námět a povídka: Jiří Procházka
Scénář: Jiří Procházka, Jiří Sequens
Odborná spolupráce: Adolf Gruber, phdr. Vlastislav Kroupa, Jiří Čermák, František Kruml
Dramaturgové: ing. Jiří Procházka, mjr. Leoš Jirsák
Hudba: Zdeněk Liška
Nahrál: Filmový symfonický orchestr nositel vyzn. "Za zásluhy o výstavbu"
Dirigent: František Belfín
Text písně: Vladimír Sís
Zpívá: Judita Čeřovská, Consuela Morávková
Choreograf: Luboš Ogoun
Výtvarní dekorací: akad.arch. Karel Černý
II. architekt: ing. Jiří Matolín
Výprava: Karel Kočí
Výtvarník kostýmů: Lída Novotná
Kostýmy: Eliška Hofová
Umělecký maskér: Jaroslav Čermák
Pomocný režisér: Helena Rohanová
Skript: Alena Mikeťuková
Zástupci vedoucího výroby: Olga Mimrová, Josef Hudlička
II. kameraman: Jan Kváča
II. režisér: Jiří Mikeťuk
Střih: ing. Josef Valušiak
Zvuk: Jiří Kejř
Produkce: Josef Císař
Kamera: *Václav Hanuš
Režie: Jiří Sequens

*(zasloužilý umělec)
**(laureát státní ceny)

Vyrobila
Československá
televize Praha
Ústřední redakce armády,
bezpečnosti a brannosti
ve
Filmovém studiu
Barrandow
Zpracovaly Filmové laboratoře
Barrandow
© 1976