Nejenom kolem seriálu se točí činnost našeho fanklubu. Víme, že další oblíbenou činností pana Brabce je létání a vše s tím spojené. Proto jsme využili možnost zařídit pro něj návštěvu simulátoru dopravního letadla Boeing 737 a Cessna. Návštěva proběhla v Hostivaři, kde doslova v obýváku je trenažér postaven s kompletním zázemím. Pana Brabce jsme naložili v místě bydliště a poté dovezli zpět. Mistr byl ve svém živlu, byl naprosto spokojen. Nejprve mu provozovatelé nabídli vyzkoušet si pohyblivý trenažér malého letadla Cessna a poté již klasický Boeing. Přeci jen řidit takovéhle stroje už vyžaduje mnoho znalostí, takže pan Brabec dostal nejprve podrobnou instruktáž co a kde jaká páčka znamená. Pro člověka neznalého je množství ukazatelů různých hodnot a dalších "budíků" španělskou vesnicí. U trenažéru zmiňované Cessny byl kokpit plně pohyblivý, takže každé "kopnutí" pilot pozná. Pan Brabec při přistání bohužel havaroval, ale nic si z toho nedělal a bral to jako zábavu.

 

                                                                    

U Boeingu je předletová příprava s instruktáží delší, pilotáž je opravdu složitá. Jenom kolik páček a přepínačů instruktor před startem použil, bylo neskutečné. Pan Brabec startoval z Ruzyně, následně pak instruktor ukazoval, jak se přistává na letišti Kai Tak v Hong-Kongu a to dokonce i bez motorů. U dopravního letadla se po startu spíše kouká do přístrojů a ne z okýnka, na panu Brabcovi bylo vidět, že jeho zvyk z větroně a malých letadel ho nutí koukat spíše z toho okýnka, proto mu instruktor nastavil přistání třeba v Innsbrucku, kde se přistává i vizuálně pohledem z okna. Poprvé se to panu Brabcovi nepodařilo, podruhé už úspěšně přistál. Přitom si vždy dělal legraci, že cestující jsou z jeho manévrů všichni pozvracení a už s ním jako s pilotem nebudou chtít nikdy letět:-).

 

                   

                            

 

Na konci pak ještě proběhlo focení s provozovateli a s námi a krátké vzpomínání na Mistrovy letecké zážitky. Minimálně jednou mu šlo doslova o život.

 

                     

 

Pan Brabec byl z celé akce doslova nadšen a oči mu svítily jak malému chlapci. Děkoval nám za ochotu a čas, který jsme jeho zálibě věnovali. Vše ještě vyjádřil ve zprávě, kterou nám poslal:

"Radost jsem měl velikou a duše se mi opět naplnila obdivem co člověk dokáže
 vymyslet a užívat ve svůj prospěch a vůbec když člověk něco perfektně
 zná. Chtěl bych poděkovat nejen mému "druhému" pilotu, ale i oné
 slečně. Děkuji všem kteří se přičinili o reminiscenci na moje mladá
léta a za perfektní adrealin, který byl přece
 jiný, než ten můj. Doufám, že se uvidíme. Pozdravujte všechny a dejte si dobré pivo u Zemana. Snad se tam
 také někdy, a věřte že rád, nejen s vámi, ale i s ostatními setkám." 

                                                                                                       Vladimír Brabec

 

My děkujeme autorovi projektu a instruktorovi pana Brabce panu Radku Topinkovi a dále celému týmu kolem simulátoru www.737ng.cz