Šéfům Primy hrozí kriminál 

Legendární komunistický seriál 30 případů majora Zemana možná přivede vedení televize Prima až do kriminálu. Včera totiž generální ředitel televize Martin Dvořák a šéf programu Miloš Zahradník museli důvody vysílání kontroverzního seriálu vysvětlovat přímo na policii. Pokud by jim soud prokázal trestný čin, hrozí jim vězení od tří do osmi let! "Policie prošetřuje tři nebo čtyři trestní oznámení, která jsou na nás za vysílání tohoto seriálu podána," řekl Blesku Dvořák.

"Policie se chovala velmi profesionálně, a protože jsem už ve své kanceláři, tak nás nezatkla," žertoval včera v poledne Dvořák. Podle podatelů trestních oznámení se údajně dopustila televize Prima trestného činu tím, že každou středu vysílá tento silně prokomunistický seriál a tím podporuje a propaguje hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka. Na "Zemana", kterého už před pár lety odvysílala i veřejnoprávní Česká televize, se přitom každý týden dívá okolo dvou miliónů diváků! "Všechny staré české seriály a filmy mívají vysokou sledovanost," tvrdí Dvořák. A nestáhne Prima seriál z obrazovek? "Rozhodně ne," tvrdí Dvořák. "Před každým dílem vysíláme titulek, který diváky upozorňuje, že seriál byl natočen v určité době a že některé skutečnosti v něm uvedené se mohly stát jinak," dodal Dvořák s tím, že přestože jim k jiným filmům a seriálům chodí řádově stovky dopisů, k "Zemanovi" přišly pouze čtyři. Během dvou až tří týdnů podá ještě vrcholné vedení televize Prima policii písemné oficiální stanovisko k vysílání seriálu. 

Jak probíhal výslech? 
* Policista: Proč jste zařadili vysílání seriálu do programu televize Prima? 
* Dvořák: V našem programu máme okénko věnované starým seriálům. 
* Policista: Kdo rozhodl o jeho zařazení? 
* Dvořák: Je to kolektivní rozhodnutí oddělení programu a ředitele programu, které jsem finálně schválil. 
* Policista: Proč jste zařadili před vysílání seriálu vysvětlující titulek až od čtvrtého dílu? 
* Dvořák: Podle nás až od čtvrtého dílu se dá výraznějí mluvit o eventuální ideologii uvnitř seriálu. Ne všech třicet dílů je tou ideologií prostoupeno. Náš původní záměr byl dávat tento titulek pouze u dílů, ve kterých je ta ideologie silnější. 
* Policista: Jak to poznáte? 
*´Dvořák: Vzhledem k situaci, která nastala, jsme se rozhodli nechat titulek u všech dílů. 

Co na to Vladimír Brabec? 
"Na Majora Zemana jsem se nedíval ani před pár lety, když jej dávala Česká televize, a nedívám se ani nyní, když běží na Primě. Se Zemanem jsem si užil dost při natáčení, a kdo ho nyní vysílá či nevysílá, to je kšeft televizí a mě to nezajímá," řekl Blesku představitel majora Zemana, herec Vladimír Brabec.