Selhalo mu srdce

 

Herec Vladimír Brabec (67) málem zemřel! V úterý v půl osmé večer jej totiž postihla u Národního muzea na Václavském náměstí srdeční slabost. Zhroutil se k zemi a nebýt dvou studentů medicíny, zřejmě by už dnes nebyl mezi živými. Dvacet minut byl v náručí smrti a medici svedli urputný boj o jeho život. "Hrozně moc jim děkuju," řekl včera Blesku sám Vladimír Brabec. "Noc jsme doma proplakali, ale teď už máme šťastnou náladu," přiznala nám Brabcova manželka Naděžda.

Legendárního »majora Zemana« postihla srdeční slabost zcela nečekaně přímo na ulici. "Nebýt těch dvou mediků, kteří mu tak dlouho dávali umělé dýchání a masáž srdce, už by tu tatínek nebyl. Třeba by se v nemocnici probral po elektrošocích na přístrojích, ale pravděpodobně by nebyl v pořádku mentálně. Díky nim se ale stal zázrak. Nejen, že se probral, ale už s námi v pohodě komunikuje. I kardiolog, který má tátu na starosti, nám potvrdil, že něco podobného ještě nezažil," řekla nám Brabcova dcera Helena, která se stejně jako otec věnuje herectví.

"Jeho stav je uspokojivý a normálně s námi mluví," potvrdila nám sestra z koronární jednotky pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, ve které Vladimír Brabec leží s podezřením na infarkt. "Prosím oba mediky, kteří tátu oživili a poté zavolali záchranku, aby se nám ozvali. Když přijela sanitka, odešli a my bychom jim moc chtěli poděkovat. Víme jen, že to byla dívka s chlapcem," dodala Helena Brabcová. "Je to zázrak, že s námi normálně mluví a že to na něm nezanechalo žádné následky," září štěstím Naděžda Brabcová.

Upřímnou radost z hercova zlepšujícího se zdravotního stavu projevil i jeho kolega, ředitel Hudebního divadla v Karlíně, Ladislav Županič. "Jsem rád, že je Vláďa z nejhoršího venku a začíná mít dobrou náladu. Když jsem se tu zprávu dozvěděl, nemohl jsem rozčilením usnout," řekl nám Županič. Vladimír Brabec totiž již několik let září v muzikálech, které uvádí právě karlínské divadlo. K vidění je i v muzikálu Kleopatra v Divadle Brodway. Vladimír Brabec už v sedmdesátých letech, když mu bylo čtyřicet let, prodělal těžký infarkt zadní stěny srdce. "Trvalo několik měsíců, než se z toho dostal. Je to velký bojovník a proto věřím, že se z toho dostane i nyní. Už tenkrát radikálně změnil svou životosprávu, přestal kouřit a možná, že právě tato změna mu zachránila život," zavzpomínal jeden z Brabcových kolegů.