Moje tělo něco nepřijalo

 

Herec Vladimír Brabec (67) pořád ještě bojuje s následky náročné operace srdce, během které mu byl voperován trojitý by-pass. Legendárnímu "majoru Zemanovi" se totiž před více než dvěma měsíci zastavilo srdce. O půl osmé večer se zhroutil u Národního muzea na Václavském náměstí k zemi a nebýt dvou kolemjdoucích mediků, kteří jej začali oživovat, už by dnes nebyl mezi živými.

Po operaci se objevily komplikace a místo týdne si v nemocnici nakonec poležel celý měsíc. "Bylo to nepříjemné, ale na všechno si člověk zvykne. Jsem šťastný, že jsem, a moc děkuju všem doktorům, kteří udělali perfektně svou práci a zachránili mi život," svěřil se Blesku Brabec, který už zhubl o deset kilogramů. Do rány se mu totiž dostala infekce. "Tělo něco nepřijalo a dvakrát jsem potom ještě dostal narkózu a dělali mi malé reoperace. Byly to lapálie, ale věřil jsem, že bude všechno v pořádku. Mrzelo mne, že operace nedopadla jako u ostatních, kteří po odoperování odešli domů, a já pořád zůstával v nemocnici. Na druhé straně chápu, že mě lékaři nechtěli pustit "nehotového"," vzpomíná Brabec, kterému několikrát denně " dělali pře- vazy, od- sávali hnis a vyplachovali ránu.

"Bylo to nepříjemné, ale na všechno si člověk zvykne," dodává Brabec, kterému se po oživení po operaci následkem intubace udělal na hlasivkách výron. "Mám tam uzlík, který je zespoda hlasivek a 6. ledna mi jej budou na krčním odstraňovat. Je to protivné, protože mě to neustále dráždí ke kašli, ale zaplať pánbů, že to všechno tak dobře dopadlo," chválí si Brabec, kterému bude 18. ledna voperován defibrilátor, tedy "budík", který by měl posilovat činnost jeho slabého srdce. "Vánoce a Silvestra i prožiju doma a 17. ledna nastupuju do nemocnice snad už na poslední operaci. Prý mě za dva tři dny po operaci pustí domů. Lékaři mi řekli že to nic není oproti tomu, co mám za sebou," raduje se Brabec, který byl i včera na převazu a kontrole v nemocnici.