Denně si dám jedno pivo 

 

 Herec a legendární »major Zeman« Vladimír Brabec (67) se zotavuje na koronární jednotce intenzívní péče ze závažné operace srdce. Během ní mu byl před dvěma týdny v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady vpraven takzvaný trojitý by-pass. "Operace trvala čtyři hodiny a už to bude jen a jen lepší," přivítal nás Vladimír Brabec s dobrou náladou na pokoji číslo 7.

"Všechno se to velmi rychle hojí. Už mě nebolí ani nohy, ze kterých mi brali žíly. A nebýt jedné malé nesrovnalosti, kterou museli poopravit, už bych nebyl na »jipce«, ale na normálním pokoji. Ale ono není kam pospíchat. Jsem trpělivý a přestože se těším domů, vím, že čas neošidím," míní Vladimír Brabec. A pěl jen samou chválu na lékaře i ošetřující personál. Dokonce smí i jedno pivo denně. "Řekli mi, že je zdravé a jako ukázněný pacient poslouchám lékaře na slovo," smál se Vladimír Brabec.

Brzy ho ještě čeká operace, během které mu voperují »budík«, jenž bude posilovat činnost srdce. S hereckými kolegy je v telefonickém spojení a denně jej chodí navštěvovat manželka, děti a vnoučata. "Díky práškům jsem malinko omámený. Trochu čtu, přemýšlím o životě a už se moc těším, jak budu relaxovat v přírodě na chalupě a chodit do lesa. A taky věřím, že se do půl roku vrátím i do divadla," doufá »major Zeman«.