Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Další z našich Velkých jarních putování, tentokrát již šesté, jsme nakonec směřovali na termín 16.5.2015 a to se zdálo být velmi dobrou volbou, protože počasí je v květnu většinou příznivé pro venkovní akce a i tentokrát nám bylo nakloněno. V diskuzi jsme probírali jakou zvolit variantu a směr výletu. Nakonec zvítězila verze na jih od Prahy, protože jsme si potřebovali ověřit jedno místo natáčení, které jsme ještě nenavštívili. Jedná se o rybník z dílu Pán ze Salcburku, kde naštěstí neutonul Honza Zeman.
Nebylo jasné, zda se nachází na Benešovsku a nebo dál u Miličína. Výchozím bodem pro výlety směrem na jih od Prahy je tradičně Zbraslavské náměstí, takže i tentokrát jsme se sešli zde.
Auta pak vyrazila směrem k Sázavskému klášteru, kde se točily scény do dílu Rubínové kříže. Na tomto místě jsme již byli v roce 2011 takže jsme věděli co nás čeká.

                            

Nicméně místo má takovou atmosféru, že i když tam přijedete nyní, vidíte před sebou, jak tam pobíhá Maurer, Kleiber a Lipinsky, k tomu opat s pomocníky, kteří chystají zbraně, no prostě je to tam. Takže jsme se uvnitř rozprchli a hledali místa záběru kamery, postavení herců a pořizovali jsme fotodokumentaci.

              

              

Počasí bylo nádherné a tak místo s přilehlou zahradou posloužilo pro relaxaci, pobíhání dětí a odpočinek. I my jsme se tedy proběhli po jízdě autem kolem kláštera a načerpali tak jarní slunce.

                                

                                

Pak jsme opět nasedli do aut a vydali jsme se směrem zámek Líšno, kde se točily scény do dílu Vyznavači ohně. V zahradě kolem zámku jsme byli také již několikrát, ale tentokrát nás čekalo nemilé překvapení v podobě zamčené brány do zahrady a cedule, že se jedná o soukromý pozemek. Proto jsme museli zůstat tzv. před branami. Scény které se zde natáčely jsme si připomněli přehráním na tabletu.

                                       

Na Líšně jsme se tedy moc nezdrželi a posunuli jsme se kousek dál, kde se v zatáčce s malou kapličkou natáčela scéna do dílu Pán ze Salcburku. Rudy Lorenc alias pan Abrhám tady nasedne do auta, které šoféruje Ferdinand Krůta a sveze ho zpátky do Jihlavy. Před tím proběhla rvačka s Honzou Zemanem, kterého shodil v autě do rybníka. Proto jsme se i my vydali na toto místo, které jsme navštívili již poněkolikáté. Trochu obtížné je v této zatáčce zaparkovat, ale nakonec i toto klaplo. Ověřili jsme opět scény seriálu s místem natáčení a kaplička je dodnes přesným důkazem, že je to správné místo.

                

Potom následoval jen krátký přesun k premiérovému místu, které jsem zmínil na začátku. Jedná se totiž o ten rybník, kam šoupnul Rudy Honzu v tom embéčku a myslel si, že se utopí. Rybník se jmenuje Oborský a leží kousek od té kapličky. Vše se nachází v lokalitě města Bystřice. My jsme se z parkoviště vydali kousek lesem a za chvíli se nám otevřel pohled na rybník, který je tím správným. 

                

Místo na nás doslova dýchlo atmosférou, klidem a své jistě vykonalo i pěkné počasí. Postavili jsme se na místo, odkud kamera snímala jednotlivé záběry a pustili jsme si několikrát scény rvačky a veškerého dění potom. Není sporu, že rybník je ten správný. Jelikož jsme měli s sebou i malé děti, tak především zvídaví chlapci si chtěli vyzkoušet scény se skokem do vody naživo. Od toho jsme je museli odradit slibem, že nemáme čas a jedeme se někam najíst. No děti mají holt bezprostřední nápady:-D.

                            

Místo pro pozdní oběd jsme vybrali více než stylově. Navštívili jsme totiž další místo natáčení, kterým je Amber Hotel Konopiště. Zde přespal překupník Kuffa v posledním dílu Růže pro Zemana. A ještě se tu točily záběry do posledního dílu seriálu Malý pitaval z velkého města. I zde jsme tedy porovnali seriál se skutečností a poté již notně hladoví jsme navštívili restauraci, kde jsme se dobře najedli a napili.

                

Čekalo nás totiž poslední místo na našem výletu, kterým je místo u řeky v lokalitě obce Kamenný přívoz. Zde se točila krátká scéna z dílu Kleště, kde rybář najde mrtvou paní Inku, která plave ve vodě. Trochu obtížně se tady parkuje, protože k vodě se z hlavní silnice nesmí, ale i s tím jsme se nakonec poprali a mohli jsme tak vyrazit k vodě. Našli jsme zhruba to místo, kde mohla stát kamera a zabírala tak rybáře a ve vodě i tělo mrtvé paní Inky. Nenašli jsme ale mezi našimi dámami žádnou, která by si chtěla dobrovolně zaplavat:-), takže alespoň kolega Žitný zapózoval jako rybář v seriálu.

                

                             

Tímto místem se tedy uzavřelo letošní Velké jarní putování a opět se nám povedlo jak počasí, tak logické spojení míst natáčení, aby nám vše navazovalo. Bylo to prostě opět fajn a děkujeme všem za účast!