Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Není úplně jednoduché začít s referátem z této akce. Tenhle sraz byl doufám takovým restartem činnosti našeho fanklubu po těch loňských, předloňských, předpředloňských, a kdo ví jakých "nervácích a zmatcích", kdy fanklub sice žil, ale jeho činnost byla hodně utlumena a scházeli jsme se velmi málo. Skoro by se dalo říci, že jsme se dokázali setkat pouze na hřbitově, když měl výročí úmrtí pan Sequens, nebo zemřel některý z významných seriálových herců. Případně na nějaké projekci pro  dosud žijící herce. Proto jsem se já (Hombre) jako zakladatel fanklubu a dlouholetý předseda, který si dával několik let pauzu, rozhodl, že je třeba s tím něco udělat. Společně s Blankou jsme vymysleli trik, jak nalákat polomrtvé členylaughing a sejít se na běžném srazu jako za starých časů.

Samozřejmě se tak stalo s pomocí moderních technologií a síla Facebooku a Messengeru se projevila. Svolali jsme se tedy takto a nakonec se nás přihlásilo necelých dvacet členů a fanoušků. Někteří již ostřílení členové, ale přišla i nová krev, což je fajn. Datum jsme vybrali na sobotu 5.9. do restaurace U Matějíčků v Praze, kde jsme měli rezervovaný salónek. Při příchodu na místo nás již z dálky vítali někteří členové, kteří měli velkou žízeň a již ji nějakou chvíli hasili. Poznali jsme to podle toho, že jim pěkně svítily oči:-). S Blankou a tetou Jiřkou jsme se tedy usadili ke stolům a postupně začali přicházet další přihlášení. Naši členové venku tam působili jako čestná stráž a navigovali ostatní příchozí. Nakonec měli ale sami trochu problém trefit k našemu stolu. Ve 20:00 jsem tedy oficiálně odstartoval naši akci. Původně byl tento sraz myšlen jako běžný sraz po letech, ale postupem času, jak se sraz blížil, v hlavě se mi rodil nápad opět se ucházet o předsednictví. Došel jsem tedy k závěru, že uděláme rovnou výroční schůzi. Na výročce se totiž jednou za rok vedení pokouší obhájit své pozice, protože se konají volby do našeho spolku. A proto byly přichystány volební lístky, aby se členové vyjádřili, jak vlastně půjdeme dál. Na úvod jsem tedy jako organizátor přivítal všechny přítomné a trochu zhodnotil dosavadní činnost. Zároveň jsem i oznámil svou kandidaturu na předsednictví.

                                

 

Pak se rozběhla diskuze co se povedlo i nepovedlo, došlo trochu i na "špinavé prádlo", ale tak s tím bylo třeba počítat. Škoda jen, že diskuze byla ovlivněna stoupající hladinou alkoholu našich kolegů a vzduchem létaly peprné výrazy. No někteří noví členové byli velmi nemile překvapeni.... Každopádně tuto diskuzi jsme nějak zvládli a pro odlehčení jsem spíš pro ilustraci pustil členům vzpomínkovou prezentaci z našich akcí do roku 2010. Ne všichni dobře viděli, ale pak proběhla ještě jedna pro ty, kteří seděli daleko.

 

                                          

 

A nakonec svého úvodu jsem odkryl dvě tajemství, která jsem si připravil. Jedná se o dvě publikace s tématikou majora Zemana. První je unikátní studie, kterou vydala Společnost přátel majora Zemana, která kdysi působila v Brně a předsedal jí Mudr. Zavadil. Ten se účastnil i besed u příležitosti vysílání seriálu na České televizi v roce 1999. Tato publikace rozebírá prvních deset dílů seriálu a to i vtipnou formou a ukazuje i činnost tohoto sdružení, které již dnes neexistuje. Tato studie vyšla v nákladu pouze 30 kusů (jak stylové). Druhou publikací je útlá knížka Major Zeman trochu jinak. Zde je popsáno jak seriál vznikal, jeho historie, úloha poradců, obsazení herců a několik článků z novin. Nakonec i několik fotografií i ze zákulisí natáčení. Tyto dvě knížky měli tedy členové možnost si prohlédnou.

                                                       

 

S raritou se přidal i pan kolega Huba.Buba a přinesl kovovou destičku, tedy Mědirytinu, která si zahrála ve stejnojmenném díle a visela na dveřích paní Hodačové. Někdo jí viděl úplně poprvé a držel v rukou tak opravdovou relikvii. Pak se rozběhla volná zábava a diskuze.

 

                                  

 

Poprosili jsme i Hanele jako pokladníka fanklubu, aby nám sdělila, jak jsme na tom finančně. A shledali jsme, že poměrně dobře a rezervy máme. Dále jsme probírali i věci ohledně financování klubu, výběr příspěvků za člena apod. Po určité době jsme přistoupili k chystaným volbám vedení. Každý dostal volební lístek a mohl tak vyjádřit svou volbou, jak si to představuje dál. Sčítací komisi tvořily Blanka s Jiřkou a po chvíli vyhlásily výsledky. Novým předsedou fanklubu se stal po několika letech pauzy opět Hombre, tedy Ondřej Burian. Porazil dosavadního předsedu plk. Žitného 10:6. Pokladníkem zůstala svědomitá Hanele, radu spolku tvoří nyní malej Míra a plk. Žitný.

                           

                                 

 

Já jsem tedy poděkoval všem za hlasy a slíbil, že činnost fanklubu bude opět obnovena alespoň tak, jak jsme byli zvyklí a budeme se scházet častěji. Zároveň jsem vyhlásil i první chystanou akci na 17.10.2020, tedy kdysi tradiční podzimní procházku Prahou po místech natáčení. Praha totiž představuje pro fanouška velkou zásobárnu míst, kde se točil seriál. Nakonec jsme odhlasovali i roční poplatek za členství, který je stále 300 Kč. Večer tedy příjemně plynul, někteří kolegové se opět přesunuli na čerstvý vzduch před restauraci.

                   

                                 

 

Blížila se 23:00, kdy nás obsluha restaurace musela vyprovodit. Poslední členové tedy zaplatili a rozloučili jsme se s tím, že se opět brzy uvidíme. Odcházeli jsme s pocity, že to bylo velmi pěkné setkání se všemi, které jsme třeba dlouho neviděli a s příslibem, že jsme pořád kamarádi, kteří se kdysi sešli za účelem diskuzí o tomto seriálu. A to všechno přerostlo v přátelství dlouhodobé, které nerozdělí doufejme nic.

A jelikož jsme se dlouho neviděli, tak byli nakonec někteří členové z akce tak unavení, že se jim chtělo spát už cestou domů. No, nakonec všechno dobře dopadlo a všichni jsme setkání přežili ve zdraví. Naše játra také....

Protože jsem se vrátil na pozici předsedy fanklubu, změnil jsem si svůj nick z Hombre na stylovější Honza Zeman. Ať to má ten správný seriálový švih. Honza je holt charakter, křemen:-).