A máme tady další pány na holení, resp. na střílení. Opět se nám podařilo domluvit některé z těch, kteří se podíleli na seriálu o majoru Zemanovi. Náš další díl zážitkové akce s názvem "Herci na střelnici" je za námi. Tentokrát jsme účast nabídli kaskadérům, kteří toho v seriálu zahráli poměrně dost, byť jde z principu jejich povolání o malé role. V hledáčku jsme měli známou trojici Tomsa, Srstka, Engel. Jak můžete vidět, jedná se o sympatickou trojici:-).

                                    Záběr z filmu Motiv pro vraždu

Nakonec se akce nemohl účastnit pan Tomsa, takže pánové Engel a Srstka zůstali sami, ale i tak se myslím dobře bavili, a my také. Opět jsme zajišťovali jejich odvoz na střelnici a zpět. Tedy ve čtvrtek 8.8. jsme se všichni sešli na místě ve Vinařicích, kousek od bývalé "Mayrovky". Pánové se spolu srdečně přivítali a dělali si tak trochu srandu, proč asi nemohl pan Tomsa nakonec přijet. Společně jsme pak došli na střelnici, kde se pomalu schylovalo k tradiční úvodní přednášce o zbraních - jak s nimi zacházet, čeho se vyvarovat, co dodržovat apod. Prostě povinná instruktáž před takovou akcí, přeci jen se nejedná o hračky.

                                             

Tento úvod zabral zhruba hodinu a oba pánové se potřebovali trochu občerstvit ve vedlejším bufíku. My jsme zatím vybrali pistole, které nám měly zajistit zábavu a pomalu jsme společně s instruktorem začali střílet. Vybrali jsme tradiční pistole, které mají jméno - Beretta 92, Glock 19, Škorpión, Micro UZI a pro pobavení Desert Eagle.

        Beretta 92     Glock 19     Škorpion

                                Micro UZI     Desert Eagle

                  

Odstříleli jsme postupně každý své zásoby munice a pomalu již přicházeli oba pánové. Nyní nastal čas přenechat jim místo. Kaskadéři si vyzkoušeli skoro vše co my a moc se jim to líbilo. Pauzy mezi střílením prokládali vtipnými vzpomínkami na své filmy, bylo to zajímavé a vtipné.

                       

                  

                             

                                         

                                         

Potom náš hlavní instruktor alias ing. Čadek donesl další zbraně, kterými byl samopal AK-47 s kovovou pažbou a dvouhlavňová brokovnice zvaná "dostavníkovka".

                                             

S tou jsme si užili asi nejvíce srandy. Jak je patrné, tak má dva laufy a je tedy možno vystřelit postupně nebo oba najednou. Výstřel najednou z obou si zkusil pan Engel a byla to teda šupa. I předseda se odhodlal udělat "double", protože ho motivovala věta ing. Čadka, že "správní chlapi to zdablujou". Byla to opět pecka jako blázen a skončilo to i pěkným kopancem do ramene, ješte čtvrtý den po tom mi stále zůstává malá modřina. Ale šel bych do toho znovu. Po tomhle "dablu" by z indiána moc nezbylo.

                                                    

Nakonec došlo i na osvědčenou "pumpu", neboli pumpovací brokovnici. Ta nezklamala ani dnes, s touhle zbraní se člověk cití jako opravdový bourák. Oběma pánům moc slušela.

                                         

Nakonec si kaskadéři vyzkoušeli i revolver Casul, který je určen především ke střelbě na velká zvířata. Udržet toto dělo v ruce je opravdu náročné. Postupně jsme se tedy blížili k závěru, tentokrát na "Haničku" alias antisniperku nedošlo, jelikož byla na dlouhé dráze stále ještě parta lidí, kteří si zaplatili střílení jako zážitkovou akci.

                                                        Steyer HS-50 neboli Hanička

Ale i tak jsme všichni byli spokojení, pánové kaskadéři opět přidali nějakou tu vtipnou vzpomínku a následovalo focení a pózování se zbraněmi.

                

                                        

                                        

Poděkovali jsme opět instruktorům včetně ing. Čadka a slíbili si, že se nevidíme naposledy. S pány kaskadéry určitě zkusíme domluvit nějaké povídání u piva, mají zajímavé vzpomínky a určitě bychom se všichni dobře bavili. Pány jsme tedy rozvezli do jejich domovů a poděkovali jim za účast.