Dalším z herců seriálu, kteří mají chuť využít naší spolupráce se skvělou partou instruktorů ze serveru Střílení.com byl představitel hlavního hrdiny, pan Vladimír Brabec. Akce byla naplánována na sobotu 13.4., už i s větší účastí členů fanklubu - předseda, pokladník, dr. Salaba, ideolog plk.Žitný, redaktorskej Holan. Postupně jsme se všichni dostavili na místo, pana Brabce přivezl náš plukovník. Mistr byl, po vystoupení z vozu, trochu pobledlý, ono se není čemu divit, plukovníkova škodověnka už něco pamatuje:-), ale vše dopadlo dobře. Všichni jsme se s ním rádi přivítali a poptali se, jak se mu daří. Poté jsme se odebrali do útrob střelnice, kde již probíhala bezpečnostní instruktáž, kterou musí každý střelec absolvovat. Přeci jen člověk má v rukách smrtící nástroj a neřídit se podle pravidel znamená ohrozit nejen svůj život, ale i ostatních kolem sebe. Vše probíhalo s mírnou dávkou vtipu, ale jinak naprosto odborně a erudovaně tak, jak se sluší a patří. Měli jsme pocit, že každý instruktor ví, co a jak, a to je na střelnici hlavní.

                                                               

Jelikož byla na místě i běžná veřejnost, bylo třeba určit kdo a kde bude střílet, naše skupina s panem Brabcem začala s pistolemi. Vybrali jsme si proto většinu těch nejznámějších, nechybělo Magnum 44, Glock, Desert Eagle, Škorpion, dále i H&K MP5 a další. Opět proběhla krátká instruktáž, především kam na terč mířit a hlavně se trefit. Pan Brabec si postupně vyzkoušel všechny zbraně, střílel s rozvahou a na svůj věk velmi slušně. I my jsme si postupně zbraně střídali a vstřebávali adrenalin, který se dostavil. Největší zážitek asi způsobil výstřel z mega pistole Desert Eagle, která je velmi těžká a na delší palbu nevhodná. Nicméně i výstřel jediného náboje dal pocítit našim rukám a doslova celému tělu, zbraň totiž neuvěřitelně "kope" a udržet ji znamená velké soustředění. Stejně tak i Magnum 44, která má sice menší ráži, ale vyžaduje to samé. Mistr si nejvíce pochvaloval samopal Heckler&Koch MP5, protože to je stabilní zbraň, která vůbec "nekope" a dobře se mu z ní střílelo. Tato zbraň je často ve vybavení speciálních jednotek, proto s ní musí být dobrá manipulace a jednoduché použití. Jakmile jsme vystříleli všechny náboje, mohli jsme si sundat papírové terče a porovnat tak, jestli jsme trefovali buď rukojmí nebo teroristy. Následně jsme dál vstřebávali zážitky ze střelby, protože pro někoho z nás bylo tohle střílení první v životě. Jelikož další skupina lidí ještě neskončila střelby z útočných pušek a samopalů, kam jsme měli jít my, měli jsme přestávku a mohli se občerstvit a popovídat s panem Brabcem. Nečekaně se dostavil i kolega Fredy, který je Kladeňák a nenechal si tak ujít možnost vidět Mistra při střelbě.

 

                      

                              

                                         

                      

Po chvíli tedy došlo na větší zbraně, jako např. "Kalach" AK47, náš známý z vojny samopal SA58, karabina Colt M4, nebo legendární PPŠ Špagin. Toho se ujmul právě pan Brabec a zavzpomínal na to, jak honil po lese Hanse Jagera v Honu na lišku. Zde střílel s větší rozvahou na terč jednotlivými ranami, bohužel se občas objevil vadný náboj, takže vystřelil jakoby na prázdno. My ostatní jsme postupně vyzkoušeli všechny zbraně, nejvíc se asi střelby nemohl nabažit předseda, pálil ze všeho, co bylo zrovna volné a moc si to užíval:-). Ke střelbě jsme si vybrali i brokovnici, konkrétně pumpovací typ s pistolovou pažbou, kterou používal třeba Arnold v Terminátorovi. S ní jsme samozřejmě stříleli na blízko, na dvě plechovky od piva. Každý jsme si naládovali tři náboje a buď od pasu nebo s nataženými pažemi pálili do plechovek a písku. Zbraň opět vyžaduje mít pevný postoj a úchop, kdo by to nedodržel, mohl by dostat pěkný kopanec na památku. Všichni jsme si vyzkoušeli střelbu a předseda i originální nabíjení levou rukou (tzv.onanisticky:-) a následně palbu od boku. Opět se dostavil adrenalin a endorfiny. Střílet z legendární brokárny ocení každý hráč počítačových her nebo filmový fanda, který kosil emzáky v Doomovi nebo fandil Arnoldovi či třeba mariňákům v boji s Alieny v druhém díle vetřelčí série.

                                 

                      

Tímto jsme uzavřeli tuto část a vlastně to byl i konec odpoledního střílení. Tentokrát se nedostalo na největší "dělo" v nabídce střelnice, neboli na Steyer HS-50, ze které si vystřelil minule pan Postránecký. Ale měli jsme alespoň možnost být u výstřelu z ní. Je to opravdový macek a jenom jí udržet vyžaduje velkou sílu. Tato zbraň budí respekt a dokáže velké věci.

                                                            

Nakonec ještě proběhlo společné focení s instruktory střelnice a naše velké poděkování za tento zážitek. Budeme se snažit zprostředkovat tento zážitek i dalším hercům ze seriálu, pokud o to budou mít zájem.

                                          

Ještě jsme se před odjezdem zastavili u vozu pana pokladníka, který dorazil stylově ve svém vébáckém žigulíku. S nadšením jsme okukovali perfektní dobovou výzdobu a osazení, i pan Brabec se smál a obdivoval ho. Samozřejmě jsme se museli s Mistrem u vozu vyfotit. Pak jsme se již rozloučili a nabrali směr domů vstřebávat zážitky z příjemně stráveného odpoledne.