I v roce 2013 náš fanklub jede dál a snažíme se rozvíjet se a pokračovat v naší činnosti. V lednu jsme již tradičně zašli položit květiny ke hrobu režiséra Sequense, v únoru pak byl v plánu sraz s některým z herců. Únor je stále studený měsíc, a proto je setkání někde v teple a u příjemného povídání ideálně stráveným časem. Byla snaha na sraz získat tři únorové oslavence - pana Jelínka, pana Tomsu a pana Olivu. Bohužel bylo naše přání opět jen přáním, takže z oslovených mohl nakonec pouze pan Jelínek. Tím pádem jsme ale mohli vyřešit jeden malý "restík", protože jsme loni chtěli k panu Jelínkovi pozvat i paní Andrlovou. Nyní se to tedy povedlo a v sobotu 23.2. se sraz uskutečnil. Místem setkání byl opět prostor restaurace Trattoria Cesare, kde jsme již předtím několikrát byli a uvažovali jsme, že zde vznikne nová základna v podobě Restaurace U majora Zemana. Dokonce bylo i pro většinu z nás milým překvapením to, že prostor byl nově pěkně vyzdoben obrázky ze seriálu. Obsluhující personál si totiž dal tu práci a z našich materiálů pro nás připravil stylové prostředí. Bohužel je vše opět jinak (o tom až na konci článku).

                                           

Takže jsme se postupně na místě scházeli, někdo byl ohlášen předem, někdo (jako třeba babi Kořenářka) nás svou účastí vyloženě překvapil. Přeci jen v takovém počasí vyrazit z Liberce do Prahy chtělo trochu odvahy a nadšení pro věc. Nicméně nejdál, jako v poslední době vždy, to měl z nás jasný.sokol. Z Ostravy do Prahy a druhý den zpět, je vážně "štrapáce". I přes účast těchto přespolních členů byla akce spíše komornějšího rázu, sešlo se nás devět. Na sraz byl ale pozván i Jan Dědek, který se chystá pozvat do své talkshow mojí maličkost, tedy předsedu fanklubu. Jako fanda seriálu chtěl vidět naživo fanoušky a udělat si tak o nás obrázek. Později dorazila i jeho manželka a oba dva mezi nás zapadli a příjemně se povídalo. Vysloužili si tak od nás stylové přezdívky, tedy "redaktor Holan" a "Irena Lhotová". S postupem času dorazili i hosté, pana Jelínka přivezl kolega Žitný, který za chvíli vyrazil i pro paní Andrlovou. Jejich přivítání bylo milé, evidentně se opět po delší době rádi setkali. Průběžně se povídalo o lecčems, vzpomínalo se i na seriál Dobrá voda, kde si spolu oba zahráli.

                                                              

                                           

                                                           

Jelikož pan Jelínek slavil 27.2. své narozeniny, proběhlo po chvíli gratulování a předání maličkostí v podobě kytičky a stylově slivovice zn. Rudolf Jelínek. Pan Jelínek byl nadšen, evidentně ho dárek pobavil a děkoval nám za něj. 

                        

Probírali jsme i to, ja