Co může být pro fandu seriálu větším svátkem než to, že se může setkat se svými oblíbenými hrdiny, navíc herci, kteří hráli hlavní role? Asi nic:-). My jsme to štěstí měli a v případě pana Brabce dokonce podruhé. A koho jiného na sraz s ním domluvit, než jeho druhou seriálovou manželku, paní Jaroslavu Obermaierovou? Dlouho jsme se snažili domluvit sraz alespoň s jedním z herců, nakonec se to podařilo takto spojit. Akce byla otevřena jen pro zvané a členy fanklubu. Pro Mistra jsme zajistili odvoz přímo do restaurace, paní Jaroslava chtěla přijet sama. Pan Brabec se do restaurace U majora Zemana podíval až s námi, určitě není stylovějšího místa pro setkání s tak vzácným hostem. Akce začínala v 17:30, trochu nám začátek posunula pražská večerní dopravní špička, ale na místo jsme se dostali hlavně v pořádku. V restauraci už s několika fandy seděla paní Obermaierová, když jsme s Mistrem vešli do restaurace, následovalo jejich vřelé přijetí a následně pozdravení i s ostatními. Oba dva jsme usadili vedle sebe, abychom k nim měli dobrý přístup a hlavně aby i oni měli přehled o nás. Následovalo naše až zběsilé fotografování, od stolu se blýskalo, jakoby se na sraz slétlo hejno papparaziů:-). Tak trochu i proto byla tato akce uchována nejdříve v tajnosti.

                  

Poté následovalo krátké představení nás všech pro oba herce, především ale pro paní Obermaierovou, která byla mezi námi poprvé. I ona později žasla, jaká jsme to parta fandů, kolik máme znalostí a s jakým zápalem se o seriál zajímáme. Postupně se tedy rozběhla debata, často o místech natáčení seriálu. Od Mistra jsme potřebovali upřesnit několik míst natáčení, která pro nás byla neznámá. Většinou se to podařilo, i když stále nám chybí několik míst k objasnění. Střídavě pak o seriálu mluvili oba herci, zajímavé informace jsme si zachytili i na kameru.

                               

Když už jsme byli v restauraci v Krakovské, museli jsme hostům ukázat i zadní salónek, ve kterém jsou fotografie ze seriálu. Oba herci z toho byli nadšeni a obdivovali zařízenost a vybavenost vlastně celého podniku. I několik přítomných hostů nás požádalo o fotografii s nimi. Holt major Zeman nechodí k "Zemanovi" přece každý den:-).

                                        

Dál jsme pak u stolu těžili informace od obou hostů, samozřejmě za příležitostného občerstvení se. Od nás pak následovalo poděkování v podobě květin pro každého herce zvlášť. Pan Brabec obdržel stylově "růže pro Zemana" a paní Obermaierová pak kytičku karafiátů, které jí Honza Zeman v tehdejší době mohl přinést domů:-). Oba pak bohužel odcházeli celkem brzy, proto jsme se vrhli na další fotografování, prosili jsme i o podepsání knih a DVD, prostě něco na památku. Následně pak došlo na podpisy obou herců na zasklenou měděnou destičku z dílu Mědirytina, kde už jsou od minulé schůze podepsáni pánové Jelínek, Tomsa a Niederle.

                      

         

Nakonec jsme ještě pro herce připravili finálový přípitek místní specialitou a vyprovodili je k autu. Odvoz obou herců zajišťoval náš kolega plk.Žitný, za což mu velmi děkujeme.

         

                     

Poté jsme dál v restauraci zůstali, rozebírali setkání a plánovali co uděláme příště. Celé setkání bylo třešničkou na dortu v tomto roce a hodnotíme ho velmi pozitivně. I oběma hercům se mezi námi líbilo a určitě se zase někdy uvidíme. Mistr pak vše ještě shrnul v děkovné SMS zprávě, kterou poslal druhý den. My rovněž děkujeme a budeme se těšit na příště. Celou akci pak shrnul jeden náš kolega, který prý účastí na setkání dostal už svůj největší letošní vánoční dárek...