Akce fanklubu v okolí Kadaně se plánovala tak trochu symbolicky - do našeho takříkajíc druhého sídla… domlouvalo se různě, zmínka na okounovi, protože fórum stránek tehdy ještě neběželo, telefonicky, maily… Symbolické mělo být tehdy i datum, taková trochu oslava nad zprovozněném nových stránek na doméně majorzeman.eu, bohužel ta oslava nám díky jednomu dřívějšímu taky kamarádovi řádně zhořkla, neb byl v té době proveden útok na demoverzi stránek a odstraněna z nich veškerá pracně nasázená data, takže se začínalo s ostrou verzí stránek, kde tehdy zhola nic nebylo.

 

I přes tyto problémy se fanklub přenesl a do Kadaně a okolí se vyráželo z několika destinací, část z Prahy, část z Plzně a někteří ještě odjinud. Problém byl zdárně vyřešen a byla učiněna opatření, aby se útok na stránky nemohl již opakovat a všichni se mohli vydat na okružní cestu po místech natáčení v okolí Kadaně.

 

Tradičně patřila první zastávka zřícenině hradu Hasištějn, kde byla natáčena scéna pro díl Hona na lišku, zde vše bylo spojeno s občerstvením se v tamní osvědčené restauraci, ve které je jedinou vadou občasné delší čekání, ale myslím, že za ta léta si i na toto všichni zvykli.

                                         

                                                           

Z Hasištejna vedla cesta do vesničky Výsluní, kde byla první služebna Honzi Zemana a v její blízkosti došlo k jeho setkání s Ludvou Velenským, na obou místech ybla učiněna obhlídka, co a jak se od doby poslední návštěvy změnilo - téměř nic, jen to, že kostel v obci chátrá stále víc.

        

Poslední zastávkou naokruhu kolem Kadaně byl kultovní Měděnec s věžičkou na Mědníku, asi nejznámější záběr z celého třicetidílného seriálu.

                                             

                                   

Po vyčerpávajícím putování nám jako vždy poskytli na večerní pobavení se Jenda se svojí paní ve svém útulném klubu, takže chmury byly zažehnány a myslím, že je to vidět i na dnešní podobě stránek.

        

                                            

Omlouváme se všem účastníkům i autorovi fotografií - poděkování patří L.B. do Plzně, že jsou zveřejněny až s takovou prodlevou, ale prostě tehdy se sypalo do stránek něco jiného a na tento sraz se tak trochu pozapomnělo, tak tedy aspoň dodatečně…