Běžný sraz faklubu, pokud se tak dá označit, byl svolán do restaurace U majora Zemana na sobotu 17. října 2009. Byl pro většinu osazenstva velice nevšedním a to se také projevilo na účasti, sešlo se nás opravdu hodně a opět nechyběly ani dvě zcela nové tváře, je jen otázkou času, jak moc je naše někdy nekonvenční zábava odradila či nikoli. Hlavním bodem tohoto setkání byla návštěva pánů filmařů z TV Barrandov, kteří v té době připravovali pořad 60 minut speciál věnovaný seriálu 30 případů majora Zemana, ten v současné době tato televize uvádí v repríze. Setkání s filmaři trochu narušil pozdní příchod pana předsedy, který samo sebou nemohl v záběrech chybět, vždyť si kdysi celý fanklub vymyslel.

 

Zatímco společnost se bavila u „našeho“ stolu, ve vedlejším salónku se odehrávalo natáčení s některými skalními a tak za naši tlupu tak trochu bláznů na kameru promluvili Kraken, huba.buba, Salaba a malej Míra a poté co v mezičase natočili filmaři na ulici názory kolemjdoucích, byl na závěr natočen rozhovor také s opozdilcem Hombrem. V rámci natáčení také pan pokladník všem ukázal první stranu rukopisu textu kultovní písně Bič boží. Poté byly filmařům předány nějaké materiály z míst natáčení jak bylo předem domluveno a naše skupina se mohla věnovat již tradiční zábavě. Díky návštěvě z TV Barrandov čas utekl tentokrát mnohem rychleji než obvykle, ale i tak došlo na pěvecké výstupy některých kolegů. Společnost se tedy rozešla před jedenáctou hodinou v hodně bujaré náladě, zatímco pánové Salaba a Černý ještě vše probírali u sklenek téměř do posledního metra. Jako vždy nezklamal pan pokladník, který obligátně přejel stanici a dostal se domů v brzkých ranních hodinách.

 

Setkání a koneckonců i následně odvysílaný pořad dopadl tak jak si většina z nás představovala a proto dík patří všem, kteří se do restaurace dostavili.