Výlet do Karlových Varů se domlouval nějaký ten čas, jelikož byl problém najít vhodný termín, aby se ho mohli zúčastnit všichni, kteří museli, a také samozřejmě všichni, kteří chtěli. Nakonec termín vyšel na první dny v srpnu a nikdo nelitoval. Počasí bylo jako kdybychom si ho objednali. Slunce provázelo už náš dopolední start na Zbraslavském náměstí, které je často naším startovním bodem při výletech po místech natáčení. Zde se sešly dvě posádky s veliteli svých vozů, třetí posádka v podobě pana pokladníka vyrazila již v pátek, aby v Kadani navštívila a vyzvedla Jendu. Oba pak měli v sobotu přijet za námi do Varů. Bohužel Jendovi to nakonec nevyšlo a také plzeňská sekce fanklubu (L.B. a Romík B.) nakonec nedorazila z důvodu pracovního vytížení. Takže dvě auta se dala ze Zbraslavi do pohybu směr Karlovy Vary kolem půl desáté dopoledne. První zastávka byla pro většinu z nás překvapující. Místo na silnici směr Vary mělo být to, kdy je na začátku dílu Kleště záběr na jedoucí sanitku právě do Varů. Z vysokou pravděpodobností to bylo ono. Objevil ho náš specialista pan Černý při svých cestách za obchodem. Obhlédli jsme co šlo a srovnali se seriálem, museli jsme však opatrně, protože silnice je frekventovaná a neradi bychom si vše ověřili se skutečnou sanitkou ze současnosti. Posvačili jsme při té příležitosti naše zásoby o které se postaraly naše dámy. Opět je potřeba jim poděkovat za výborné sladké i masové variace pochutin.

                                                   

Dál naše cesta pokračovala stejným směrem a druhá zastávka byla již očekávaná. Jedná se totiž o místo, kdy v díle Třetí housle jede svatební Octavia s posádkou do Varů. V místě, kde předjíždí psí autobus jsme zastavili a opět dle instrukcí pana Černého a seriálového materiálu vše srovnali a porovnali i trochu těch nedostatků, jako jízda jednou tím a následně oním směrem... Detaily místa máme již rozebrány na webu právě v sekci Místa natáčení.

                                                   

Nyní jsme již bez zastávky dojeli do města a s pomocí moderních technologií našli naše ubytování v léčebně Mánes. Zde jsme se již potkali s panem pokladníkem a šli vyřídit ubytování. Po chvilkách pro sebe, kdy rapidně stoupla spotřeba vody v léčebně Mánes, neb cesta prašivými vozy jednoho uondá, byl sraz před recepcí a vyrazili jsme hledat a srovnávat místa natáčení z dílů Kleště a Třetí housle. Po chvíli ještě dorazil se zpožděním pan místopředseda Salaba, který se k nám rychle přidal, svoje opoždění se snažil shodit po vzoru Rudiho na to, že si zazlobil rozdělovač, s čímž ovšem neuspěl…

        

Jelikož naše ubytování bylo ideálně umístěno, měli jsme k některým místům co by kamenem dohodil. Především ulice, kterou sanitka zajížděla s Bláhou k léčebně byla kousek. Navíc je to i stejná ulice, kterou jede svatební kočár při svatbě Honzy s Blankou. I svatební síň je v té ulici. Vše jsme omrkli a srovnávali se seriálem, v zahradě oddacího domu jsme i něco stylově nafotili.

                          

Náhoda nám i přála a po chvíli se v ulici objevil kočár s koňmi, takže iluze místa byla dokonalá. Jen ty tančící a zpívající dámy a pánové jaksi chyběli. Prošli jsme také kolem míst, kde se natáčel film Zítra vstanu a opařím se čajem, konkrétně kolem vilky bratří Burešových a jelikož je to pro spoustu z nás film známý bezpečně jsme místo poznali.

        

Naše cesta směřovala nyní do centra města. Okolí horní části je známé svojí vilovou zástavbou, kdy většina domů je velmi pěkně zrenovována, některé slouží jako léčebné domy, některé jako luxusní hotely. Cestou jsme porovnali se skutečností seriálové místo, kde byl v oktávii zastaven příslušníkem Dóďou dirigent Bříza. Dole na kolonádě jsme pak zamířili ke tradičnímu vřídlu a někteří pak i ochutnali místní různě teplé prameny.

        

Jelikož bylo velké horko, nikdo z nás se nechtěl léčit, ale spíš osvěžit pivem. Hledali jsme tak vhodnou restauraci, ale to se ukázalo jako takřka nereálný čin. Někde bylo pivo neskonale předražené a prostředí nechutné (ani ubrúsky to nevymnění…), jinde zase zlatavý mok jen lahvový. Naše brouzdání po kolonádě tak splnilo účel v tom, že jsme viděli místní divadlo, kde Inka nahání Kulhánka alias Bláhu. Samozřejmě i Grandhotel Pupp jako místo hostiny svatebčanů neušel naší pozornosti. Vše jsme ale viděli v takovém vyčerpaném oparu, jelikož jsme se stále nikde neosvěžili, na kolonádě jsme tedy vzali s chutí zavděk, alespoň točenou zmrzlinou, no jo, ale pěnivý mok zmrzlinou nenahradíš… takže někteří se rozhodli ochutnat snad ze všech karlovarských pramenů.

        

        

Nakonec zavelela Jiřka jako Vlasta "Pojďte za mnou" čímž spustila pro některé účastníky doslova martýrium, kdy nás vedla snad na nejvyšší místo v celých Karlových Varech.

                                                   

Po naprosto vyčerpávajícím pochodu nad město jsme konečně usedli v příjemné plzeňské restauraci, kde bylo vše ideální. Pivo, jídlo a obsluha na výbornou a nebýt ještě chuti se projít, vydrželi bychom posedět až do "trvalého osvěžení".

        

Po opravdu velice příjemném posezení jsme opět sešli dolů na kolonádu a obešli ještě několik míst. Podařilo se nám ještě nakoupit tradiční oplatky a cestou zpět shlédnout i jízdu veteránů, která se ten den ve Varech konala. Do hotelu jsme se pak vraceli po skupinkách. Některé z nás bába kořenářka vylákala na prohlídku pravoslavného kostela, což byl nádherný zážitek a poté dokonce do lesa hledat místo, kde by se měla nalézat cashe, bohužel hledání bylo neúspěšné, ale zase jsme se díky tomu dostali na místo odkud byl nádherný výhled na Vary - to jak všichni fotili je patrné z fotekJ. Večer se část členů ještě odebrala zážitky spláchnout a probrat do nedaleké restaurace, předsednický pár si společně užíval na pokoji, jelikož jako Honza s Blankou na to měli nárok.

                                                   

Nedělní ráno začalo u snídaně v hotelu, kdy bylo třeba načerpat síly na další zážitky. Po ukončení pobytu v Mánesu jsme se rozloučili s panem pokladníkem, který ještě nabral směr Kadaň a poté domů a přejeli jsme na místo ve městě zvané Poštovní dvůr, které se objevilo v díle Třetí housle. Tady houslista Mašek čeká na vedoucího ze psího autobusu. A i samotný psí autobus zde parkuje. Detaily místa máme opět uvedeny na webu v sekci Místa natáčení. Místo kolem i uvnitř dvoru jsme obhlédli a srovnali se seriálem.

        

Pokračovali jsme dál, jakoby zpět do centra na kolonádu. Kousek před Puppem se nachází tzv. růžová lázeň, kde pracovala Vlastička. Vstup dovnitř ale nebyl možný. Alespoň jsme se tedy vrátili ještě před Grandhotel Pupp a na parkovišti srovnali záběry z dílu se skutečností a určili okna, kde se konala posvatební veselice.

        

                           

Poté jsme směřovali k vile Mimóza, ve skutečnosti ale vila Margareta. Tady doktor Hons schovával Bláhu. Přístup do zahrady vily nebyl možný, protože v ní nyní někdo bydlí. Dříve, když pan Černý pořizoval srovnávací záběry pro webové stránky, šlo vše bez problémů. Tady jsme se již rozloučili s babkou kořenářkou, která měla zajištěn pobyt až do pondělí. Z Varů jsme tedy odjížděli s tím, že jsme stihli maximum možného, protože míst je tu hodně, byť jde jen o dva díly v seriálu.

Ještě jsme měli v záloze poslední zastávku u Plzně, kde jsme již byli loni při našem putování po místech skutečné vraždy alias "Bestie", kterou provedl Hubert Pilčík. Jedná se o místo u obce Nekmíř, hájenku Lipovka. Zaparkovali jsme u lesní restaurace Lipovka a vydali jsme se na krátkou cestu lesem k místu, kde stála skutečná hajenka, která vyhořela. Detailní soupis o místě je v sekci Skutečnosti a informace z naší loňské cesty zase ve Srazech a setkáních. Tuto zastávku jsme zařadili především pro dámy, které tehdy s námi nebyly. Místo má stále tísnivou atmosféru alespoň pro nás, kteří víme, co se tam stalo.

                                                                     

Vše jsme pak zajedli a zapili právě v restauraci Lipovka, kde výborně vaří a je tam klid. Poté už následovalo loučení obou posádek, jelikož před Prahou došlo k rozdělení cest. Popřáli jsme si šťastnou cestu a poděkovali za účast.

 

Výlet tedy opět vydařený po všech stránkách a v našich pomyslných diářích o místech natáčení si tak můžeme odškrtnout další položku.

 

Seznam účastníků: pan Černý, malej Míra, Olga Halámková, Hombre, Blanka, Jiřka, Salaba, Huba.Buba, Anglie, bába Kořenářka