Ve velmi příjemném prostředí, většině z nás již důvěrně známém z předchozích akcí, se druhý březnový víkend 10.a 11. března 2007 uskutečnilo již třetí roztocké setkání fanklubu seriálu Třicet případů majora Zemana. Krátce po sobotním poledni se začali u „domácího“ oběda, doprovázeného ukázkami z tvorby zasloužilého lidového umělce Hubybuby, scházet první účastníci srazu. Hlavním hostem tohoto setkání byl pan režisér Jiří Sequens, který tak poprvé zavítal na naše výjezdní setkání mimo Prahu. Někteří tak měli možnost poprvé se osobně setkat s hlavním tvůrcem seriálu Třicet případů majora Zemana a hlavně Mistrem svého oboru. Sám pan Sequens byl opět mile překvapen naším zájmem o jeho práci, dalším příjemným překvapením bylo, že mohl společně s námi shlédnout jeden ze svých filmů, které natočil v 60. letech za svého působení v Řecku. Promítání tohoto filmu, jehož kopii po dlouhém detektivním pátrání objevil a získal kolega Knihomol, bylo pro pana režiséra takovým malým dárkem a bylo vidět, že shlédnout svůj "skoro" ztracený film po více než 40 letech bylo pro něj velkým zážitkem. Po promítání se s námi Jiří Sequens rozloučil se slibem, že pokud to jen trochu půjde, rád se s námi opět uvidí.

 

V pozdním roztockém odpoledni se pak dále rozvinul bohatý kulturně společenský program. Někteří z účastníků debatovali nejen o filmové a televizní tvorbě s bývalým ředitelem československého filmu a jeho příjemnou chotí, někteří se obdivovali nejmladší a nejkrásnější dvojici zemanologů - Diance a Tomáškovi a příjemná byla i klasická procházka po stopách balíku - k roztockému jezu (tentokrát vyjímečně bez pouštění "Naděje" po řece). Nechyběla ani tradiční návštěva osvědčeného baru "White Lines" a ve večerních hodinách v přátelské atmosféře došlo i na tanec, ženy a zpěv, víno bylo na pořadu již předtím. Po veselém a bujarém večeru, kdy někteří účastníci postupně odjížděli, probíhalo již v komorní sestavě Bizzaro a Salaba promítání seriálu Třicet případů majora Zemana až do ranních hodin... Krásné slunečné nedělní dopoledne pak bylo jakousi tečkou za dalším vydařeným setkáním v Roztokách u Prahy.

Účastníci : režisér Jiří Sequens, Dr. Jiří Purš s chotí, Dianka a Tomášek, 6529 a Diana, Romík a LB, Karel a Marcela, Anglie, Arny Hackl, Bizzaro, Fredy, Heerec, Huba.buba, Knihomol, Kraken, malej Míra, Rajman, Salaba, Tomáš, Vlao... a Zaza

Omluveni : Hombre, Dzarda, Willi Kleiber, Jenda ...