Další setkání s panem režisérem Jiřím Sequensem jsme plánovali hodně dlouho. Nakonec se ho podařilo uskutečnit až po dlouhé pauze od dvou proběhlých srazů, jichž se zúčastnil, především kvůli zdravotním neduhům pana režiséra. Velkou náplastí na naše čekání byl fakt, že jsme dostali příležitost zajít za ním domů a strávit tak u něj příjemné dvě a půl hodiny.

 

V pondělí 2.října 2006 jsme se sešli před domem pana režiséra a vstoupili dovnitř. Po úvodním uvítání a představení jsme usedli venku na zahradě ke stolu a začali si povídat. Pro někoho to bylo již třetí setkání, někdo viděl pana režiséra úplně prvně. Po chvilce jsme předali panu Sequensovi naše malé dary - dárkový koš plný dobrot, čestnou plaketu za práci na seriálu 30 případů majora Zemana a odznak Kriminální služby. Zároveň jsme si ho dovolili jmenovat čestným předsedou našeho fankklubu. Pan režisér Sequens byl viditelně příjemně překvapen a potěšen. Pokračovali jsme v povídání nejenom o jeho tvorbě a době v níž seriál vznikal, ale i o dnešní úrovni vysílaných pořadů apod. Přinesli jsme ukázat i fotografie nedávno pořízené v režisérově rodné ulici v Brně, dostalo se nám tak zajímavých informací o tom, jak pan Sequens bydlel, jak tam tehdy vypadalo okolí a co tam všechno prožil. Dále jsme ukázali několik fotografií z našich akcí, především výletů na místa natáčení a několik ukázek webu, jak vypadá jeho struktura, co všechno jsme o seriálu sesbírali, co sledujeme a čím se zabýváme. Pan režisér byl až překvapen naším zájmem a znalostmi, mnohdy je prý máme větší než má dnes on sám.

 

K povídání bylo připraveno skvělé pohoštění v podobě výborné bábovky, koláče a chipsů, popíjelo se šampaňské a bílé víno. Během odpoledne sice proběhla občas dešťová přeháňka, ale ani rozmary počasí nás nijak nerozhodily. Na závěr setkání jsme měli možnost navštívit pracovnu pana režiséra, kde se rodil nejeden scénář a vůbec přípravy na filmy a seriály. Rovněž jsme nakoukli do několika scénářů a alb fotografií z natáčení. Nahlédli jsme i na půdu, která byla velkým zdrojem informací pro autora medailonu Jaroslava Spěváčka, který nyní usilovně pracuje na pamětech pana režiséra pro knižní vydání. Příjemně strávený čas uběhl neuvěřitelně rychle, nakonec jsme se rozloučili a poděkovali za přijetí a ochotu. Dostalo se nám také velkého poděkování až pocty za náš zájem a příslibu dalšího setkání, třeba opět v příjemném domě rodiny Sequensů.

 

Přítomni : Jiří Sequens, jeho dcera, manželka, několik jezevčíků, Hombre, Salaba, Jirka Rajman, Huba.Buba, Kraken, 6529, Diana, Jenda