V sobotu 22. července 2006 proběhla další akce na Zbraslavi, místě bohatém to na seriálové lokace míst natáčení. Zvláštností této akce byla účast pana Jaroslava Spěváčka aka Knihomola, který natočil Medailon o panu režiséru Sequensovi. Jsme moc rádi, že na sraz dorazil, protože jsme se dozvěděli plno zajímavých věcí.

 

Start celé akce byl v 15hodin na zbraslavském náměstí, kam dorazilo i několik nových tváří. Skupinka se pak odebrala do restaurace Kotva (Zámecká restaurace), která si zahrála v díle Rubínové kříže, kde představuje brněnskou restauraci Na Vídeňce ve které se sešla trojice Mauer, Kleiber a Lipinski. V restauraci se objevil návrh tuto scénku sehrát a natočit na video. Toto se celkem úspěšně podařilo, jen bylo potřeba doladit texty a utišit místní štamgasty, kteří při natáčení zpočátku rušili. Při odchodu se pak utvořili dvě skupinky, z nichž jedna šla obejít další místa natáčení na Zbraslavi (hřbitov s hrobkou Hurychova rodu z dílu Studna, vrátnici u nemocnice z dílu Loupež sladkého I) a druhá se odebrala do nedaleké restaurace U Přístavu, kde bylo na zahrádce zamluveno sezení pro naši akci. Vedle restaurace se nachází také rodný domek majora Zemana, i zde proběhlo jeho obhlédnutí, tentokrát bohužel jen z ulice. Ti sympatičtí lidé, kteří nás minule pustili dovnitř a umožnili nám pobýt na zahradě a udělat fotky, tentokrát nyní bohužel nebyli přítomni.

 

Postupně pak dorazila i druhá skupinka, a tak jsme venku seděli již kompletní. Probíhalo doplňování tekutin a kalorií dobrým jídlem a pitím a chystali jsme se konečně vyzpovídat režiséra medailonu a natočit si to vše na kameru. Zaranžovali jsme scénu a po slovním úvodu od předsedy Fanklubu jsme již nechali mluvit režiséra. Občas jsme položili nějakou otázku, abychom se dozvěděli vše potřebné. Nakonec vznikl zhruba půlhodinový medailon o medailonu a jsme moc rádi, že toto máme „v bedně“, jistě se k tomu budeme často ještě mnohokrát vracet.

 

Poté se opět rozproudila zábava a odpoledne se postupně měnilo ve večer. K našemu stolu jsme pozvali dvě slečny, které viditelně u jejich stolu obtěžoval nějaký podezřelý jedinec. Dívky se rády připojily a dobře se u našeho stolu bavily. Zejména se jich ujal pan kolega Dr. Salaba, který přítomností dívek nezvykle ožil a choval se tak, až jsme ho skoro nepoznávali. Došlo i na zpěv a dokonce i na tanec bez hudby, což bylo hodně zajímavé. S obsluhou restaurace jsme měli domluveno, že si uvnitř na TV budeme moci přehrát nějaké to video, které se natočilo na akci v Kadani a právě i ten den na Zbraslavi. Bohužel byl nějaký technický problém se zvukem, takže jsme se podívali pouze na obraz. Čas velice rychle utíkal a postupně jsme se začali loučit. Někdo však ještě setrval a obhlédl i vedlejší diskotéku. Nakonec se tak jako tak i zbytek osazenstva odebral ke spánku, vše se obešlo bez problémů a celkem po slušné linii. Jsme rádi, že se tato akce nadmíru povedla, že jsme se osobně setkali s panem Spěváčkem, který, jak vidno, si nás oblíbil a určitě jsme se s ním neviděli naposled. Rádi jsme také viděli nové tváře a zájemce o seriál, jistě je rádi uvidíme i na nějaké příští akci. Děkujeme i dvěma slečnám Zuzce a Janě za příjemnou společnost, zdravíme je a i s nimi se samozřejmě opět rádi uvidíme. Obzvláště je pak zdraví pan dr. Salaba.

Za fanklub seriálu „Třicet případů majora Zemana“ Hombre