Setkání s panem Rudolfem Jelínkem vzniklo velmi rychle a spontánně, za to ho ale lze považovat za velmi povedené. Konalo se v pátek 29.8.2008 v restauraci U majora Zemana v Krakovské ulici v Praze. Začátek byl domluven na 15:00, jelikož ale restaurace otevírá až v 16:00, poprosili jsme tedy o předčasné otevření. Prosba byla vyslyšena a tímto jim také děkujeme, svědčí to o našich dobrých vztazích. Postupně jsme se tedy před třetí odpoledne sešli před restaurací a čekali nejen na otevření, ale i na pana Jelínka. Ten po chvíli dorazil a postupně se s námi všemi seznámil a potřásl si rukou. V restauraci jsme se postupně usadili ke stolům, pana Jelínka jsme posadili doprostřed. Nejdříve jsme náš fanklub představili, aby pan Jelínek přesně věděl s kým má tu čest. Sice už se s námi asi dvakrát potkal, ale to bylo vždy jen letmé pozdravení a krátké popovídání. Po tomto představení se již naplno rozvinula naše debata, kdy jsme pochopitelně chtěli co nejvíce vědět o seriálu, kde jako Jirka Hradec exceloval. Nejvíce se asi pan Jelínek věnoval povídání o natáčení jihoamerických dílů na Kubě, cestě lodí, ale třeba i výcviku od vedoucího kaskadérů Jaroslava Tomsy. Jeho školu zužitkoval i v dalších dílech seriálu, zejména při rvačkách v díle Bílé linky, kdy dokonce od pana Tomsy dostal nechtěně přímý úder kopem, až prý viděl hvězdičky. Někdy vše prostě nevyjde na 100%. Dál pan Jelínek zmínil i další nehodu, která se stala při natáčení na Kubě, kdy ho málem zalehl kůň. Jeho láska ke koním a skvělou jízdu na nich předvedl nejen v seriálu, ale i v dalších svých filmech. Ale třeba za paní Maciuchovou musela jezdit dublérka, paní Maciuchová se koní bojí. Nebo při hraní golfu na začátku dílu Poselství z neznámé země právě pan Jelínek "skvěle" trefil ostřiče kamery z filmového štábu. Natáčení je, jak je vidět, někdy i rizikové povolání. V tomto díle má také jako Jirka Hradec několik replik ve španělštině, nejvíce asi v sídle pana Mestreye při večeři, kdy hledá pomoc u služebnictva. Požádali jsme pana Jelínka, jestli si na ty dialogy vzpomíná a on bez problému několik vět vyslovil. Je to obdivuhodné po takové době. Jelikož nás hodně zajímají i místa natáčení seriálu, chtěli jsme ozřejmit i místo, kde se natáčela seriálová Kyliánka z dílu Bestie. Má jít o barokní památku jménem Skalka nad Mníškem pod Brdy, která byla dříve zbořeninou. Zajímavé je, že se zde točily i scény do čtvrtého dílu seriálu, kdy se tu měl sejít Lipinsky s Mauerem. Dnes je tato památka již v rekonstruovaném stavu. Následná honička v Bestii po bažinách je pak točena v Jizerských horách. Dál se nám pan Jelínek pokusil přiblížit místo, kde leží rybník, do kterého skákal pro Honzu Zemana v díle Pán ze Salcburku. Nebo nám třeba potvrdil to, že jízda a havárie sanitky, kterou řídil ve třetím díle, se točila na silnici mezi Radotínem a Zadní Kopaninou.
Naše povídání se nevěnovalo jenom seriálu, ve filmografii má pan Jelínek mnoho úspěšných filmů. Třeba v Atentátu, kdy jako Kubiš má hodit bombu na Heydrichův mercedes, málem dopadl jako skutečný útočník. Tvůrcům se prý nezdál výbuch bomby dostatečně silný, proto až napotřetí byli se silou výbuchu spokojeni. Ale jedna střepina jen o milimetry minula hlavu pana Jelínka. Dál jsme zmínili i film Baron Prášil, kde se jako mladý herec setkal se slavnými herci jako byl pan Kopecký nebo Hoger. Dál účinkoval v několika detektivkách 70. a 80. let jako vyšetřovatel, ale ve filmu Mravenci nesou smrt hrál naopak postavu vraha. Narazili jsme i na film Sokolovo, kde hrál velitele samopalníků Sochora. V dalším filmu pana Sequense, Ta chvíle ten okamžik, hrál postavu saniťáka a vzpomínal třeba na to, jak se při hraní musel brodit hodně studenou vodou. Z posledních filmů pana Jelínka jsme zmínili Menzelův film Obsluhoval jsem anglického krále, kde hraje burziána. Nyní se spíše věnuje divadlu, hraje v divadle Pod palmovkou a žádný film teď netočí. Jeho láska ke koním mu vyplňuje většinu volného času, víkendy vždy tráví kolem nich i se svou manželkou.
Během povídání jsme udělali i malou přestávku, kdy se pan Jelínek navečeřel stylovým jídlem, dal si steak plk.Žitného. K pití si postupně dopřával pivo a ochutnal i místní specialitu - slivovici s medem, která mu zachutnala při své minulé návštěvě, kdy ho do restaurace pozval nějaký fanda a oslavil s ním narozeniny. My jsme po panu Jelínkovi chtěli samozřejmě i podepsat knihy, fotografie, DVD....na památku a vzpomínku na setkání. Dostalo se nám podpisů s velkou ochotou. Naťukli jsme i možnost většího setkání s dalšími herci, jako je pan Brabec a Brzobohatý. Bylo by výborné dostat takhle k sobě hlavní postavy seriálu, jistě by bylo na co vzpomínat a pánové by se rádi potkali. Budeme se to snažit zrealizovat, protože pan Jelínek by s tím souhlasil. Jelikož se blížila chvíle, kdy pan Jelínek musel odejít, nastalo velké focení na památku. Každý chtěl být focen po boku majora Hradce, ale nejen jeho, samozřejmě i jako památku na setkání s panem Jelínkem. Sám protagonista zvolil místo pro focení pod kostrou majora Hradce, kterou v restauraci mají pro ilustraci. Nakonec ještě od nás pan Jelínek dostal na památku stylovou vzpomínku v podobě odznaku kopie Kriminální služby, kterou máme ve fanklubu. Měl z něj radost a hned s ním patřičně zapózoval.
Postupně jsme se s hlavním aktérem setkání rozloučili, protože musel odejít. Bylo na něm vidět, že je spokojený a měl z pozvání radost. My také děkujeme a budeme se těšit na setkání další. V restauraci pak část lidí ještě zůstala, aby probrala dojmy z akce a poseděla v příjemném prostředí, které v restauraci nikdy nezklame.