Velice stylově na sobotu 17. listopadu 2007 byla svolána valná hromada fanklubu na také již tradiční místo, do hotelu Alexandra v Roztokách u Prahy. Ostatně jak je vidět z fotografií, šlo opravdu o valnou hromadu se širokou účastí členů, příznivců a rodinných příslušníků bez ohledu na věk.

 

Začátek byl stanoven na časných 12.00 hodin, kdy nás v hotelu již čekal vídeňský řízeček s bramborovým salátem. Samotná příprava musela proběhnout ještě časněji, aby byl připraven počítač, DVD přehrávač, projektor, projekční plátno a nutně také dobré ozvučení celé akce. Již před obědem a také během oběda jsme začali s projekcí zvesela, sekvencemi ze seriálu zasazenými do několika písní, našimi vlastními hereckými počiny na zámku Líšno a ve Výsluní a také jsme si vzhledem k datu připomněli slavný komediální projev bývalého generálního tajemníka nejmenované strany Milouše Jakeše.

 

Někdy kolem jedné hodiny, kdy už všichni byli po dobrém obědě, jsme již shlédli něco vážnějšího – dokument o strejčkovi a také předtočený pozdrav pana režiséra Sequense, který se bohužel ze zdravotních důvodů již tohoto setkání zúčastnit nemohl a tak nás pozdravil alespoň tímto způsobem. Poté, abychom jen neseděli, jsme se vydali na malou procházku. V roztokách cílem této procházky mohl být jedině jez z dílu Kvadratura ženy.

 

Od jezu jsme se naštěstí vrátili všichni a onen díl si oživili jeho shlédnutím a asi všichni již netrpělivě čekali na příchod hlavního hosta našeho setkání. Tím byl pan Josef Kubíček, neboli mladej Brůna, tedy přesněji doktor filozofie Drahoslav Brůna z hororového dílu Studna. Po jeho příchodu jsme mu ihned na projekčním plátně jeho výkon oživili, což se rozhodně vyplatilo, protože pak asi hodinku poutavě vyprávěl nejen o samotném natáčení této své role, ale o svém hereckém životě vůbec, o tom, že se s Vladimírem Brabcem znali již jako kluci, protože bydleli oba na Žižkově. Prostě bylo určitě co poslouchat a většina toho se nám podařila zaznamenat.

 

Poté již musel přijít na řadu nejdůležitější bod každé valné hromady – volba vedení a revizní komise. Žádné palácové zemětřesení se naštěstí nekonalo a vedení fanklubu zůstalo beze změn, což je zárukou jeho kontinuálního fungování.

Během volby již byla za projekce dílů ze seriálu v plném proudu večeře a také volná debata o všem možném, například i o tom, že tehdejší správce stránek přislíbil do vánoc zcela nový web. Nevím jak to myslel, ale jeho podání ježíška asi nikoho nepotěšilo. Několik přítomných také velice pobavil příjezd nejmenovaného kolegy i s jeho skvěle nacvičenou kulturní vložkou. Jak se pomalu měnil večer v noc, došlo také na pěvecké vystoupení Krakena za doprovodu Huba.buby, při kterém někteří neodolali a vrhli se do kola.

 

Večer, či spíše noc jsme zakončili shlédnutím filmu Tajemství hradu v Karpatech a většina osazenstva se již odebrala do pokojů.

 

Ráno jsme nemohli opomenout návštěvu místní trafiky pro další dva díly seriálu a pak již došlo na úhradu útraty a následné rozjetí se do svých domovů. Všechny účastníky valné hromady ani vyjmenovávat nebudu, protože tam opravdu byli téměř všichni.

 

Za fanklub seriálu „Třicet případů majora Zemana“ pan Černý