V sobotu 16. srpna 2008 proběhl v naší dnes již domovské základně - restauraci U Majora Zemana v Krakovské ulici - další sraz příznivců seriálu. V tom slůvku „domovská“ nás jenom utvrdila oprášená cedulka, která nás vítala u našeho stolu a která jasně říkala, pro koho je tento prostor rezervován.

To, že se projekt stránek www.majorzeman.eu a diskusního fóra rozbíhá velice dobře potvrzuje i počet účastníků na tomto běžném setkání. V kontextu se skutečností, že ještě týden před srazem jsme na fóru probírali, zda posezení o dvou lidech lze nazývat srazem, tak musím konstatovat, že počet účastníků byl „tak akorát“. Radost všem určitě způsobil počin kolegy pokladníka, kterému se podařilo pro tuto akci zajistit účast syna pana režiséra, Jiřího Sequense mladšího, který se dostavil i s přítelkyní Danou Bartůňkovou.

Mimo pravidelných účastníků našich setkání mezi nás také poprvé zavítala ze severu Bába kořenářka, i když se po svém příchodu chtěla vetřít k vedlejšímu stolu, nakonec velice rychle zjistila, kam že to patří. Po dlouhé době se také na společném posezení objevil i Dobesch, který neodolal a okamžitě si pořídil jednu z akcií těchto stránek a stal se tak jejich dalším spolumajitelem, pro pány místopředsedu a pokladníka to znamenalo, že museli na chvíli nechat zábavy a uchopit psací potřebu a onu akcii podepsat, aby byla potvrzena její platnost.

Téma hovoru se samozřejmě nedrželo jenom našeho seriálu a stránek o něm. Probrali jsme vše možné i nemožné, od práce pana režiséra Sequense, osudů některých herců ze seriálu, přes podmínky herců i divadel dnes, chystané akce fanklubu, až třeba po režim doby vzniku seriálu se svými nesmyslnými zákazy vystoupení pro herce nebo hudebníky, kdy nad malicherností některých těchto důvodů zůstává stát rozum ještě dnes.

Mnozí jsme ani nevnímali, jak rychle ten čas běží a tak od zhruba jedenácté hodiny jsme se začali postupně rozcházet, to podle toho, kam se kdo potřeboval veřejnou dopravou dostat.Nesmím také opomenout pochválit jako vždy výbornou obsluhu v restauraci, která tradičně přispívá ke zdaru všech zde konaných akcí.

Mimo dva výše jmenované hosty se tohoto srazu zúčastnili 6529, Bába kořenářka, Dobesch, Fredy, Huba.buba, Kraken, pan Černý, Salaba.

Za fanklub seriálu „Třicet případů majora Zemana“ pan Černý