Proč vlastně fanklub? Protože chceme, aby fandové seriálu Třicet případů majora Zemana spolu dále komunikovali, scházeli se a podnikali výlety na místa natáčení, měli přístup k unikátním materiálům a hostům. Tohle všechno můžeme nabídnout, takže rádi Vás mezi námi uvidíme. Naším cílem je, aby seriál dále žil a nevzpomnělo se na něj jen tehdy, když běží repríza v televizi. Seriál je kultovním dílem pro hodně fanoušků, to už je nám známo.

Tohle všechno ale není přístupné jen tak. Požadujeme po budoucích členech splnění několika podmínek. Především je to samotná aktivita členů, to znamená, že člena musíme osobně poznat na některém z běžných srazů, třeba v naší domovské restauraci u majora Zemana v Praze, v Krakovské ulici. Dále je možné setkat se na některém z výletů po místech natáčení. Akce s hosty budou ale pro nové členy uzavřeny, přeci jen jde o unikátní setkání s herci, které nepotkáte na každém rohu a jejich vyprávění má určitou hodnotu. Tam bude přístup umožněn až po přijetí za člena. Nový zájemce o vstup bude po prvním setkání zařazen do databáze čekatelů a dále bude ověřována jeho další aktivita, ať už na srazech a výletech, případně i na diskuzním fóru. I když je seriál již probrán ze všech stran, může nový člen objevit další zajímavost, takže bude mít pro ostatní uživatele několik poznatků. Pokud zájemce projde tímto sítem, bude mu poskytnuta přihláška ke vstupu. Následně bude požádan o zaplacení vstupního poplatku, který činí 300Kč/ročně. Tyto příspěvky slouží především k provozu těchto stránek, fóra a dalším příležitostným platbám, přebytky pak slouží na vyroční schůzi fanklubu k pohoštění pro členy. Jiné finanční zdroje nemáme. Někomu se může zdát, že fanklub je jen pro "pražáky". Není tomu tak, protože je mezi námi několik členů, kteří na srazy dojíždějí a dokáží překonat buď lenost, nebo si často upravit pracovní vytížení tak, že jim čas mezi nás zavítat vždycky zbyde.

Dále je potřeba ujasnit si jednu věc, uživatel registrován na diskuzním fóru není automaticky členem fanklubu!!! Je "pouze" fanouškem seriálu. Fórum je otevřeno těm uživatelům, kteří chtějí vést slušnou diskuzi bez vulgarit, urážek a napadání ostatních. Právě z těchto důvodů a po takových to zkušenostech je běžná registrace dočasně uzavřena. O registraci na fórum je možné požádat na naší emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. V emailu je nutno uvést vaše jméno a kontaktní údaje včetně mobilního spojení, kde si můžeme ověřit poskytnuté údaje. Pokud vše proběhne v pořádku, bude váš účet založen. Můžete i požádat o vaši přezdívku, pod jakou chcete na fóru vystupovat. Doporučené jsou nicky postav ze seriálu, ale nejsou nutně podmínkou. Pokud chcete fórum jen číst a nechcete přispívat, není nutno žádat o registraci. Zbytečně se tak zatěžuje databáze. Dosavadní uživatelé s nulovou aktivitou jsou po určitém čase vymazáni. Po registraci na fóru bude fanoušek dále sledován jestli plní to, co slíbil, tedy návštěvnost a přispívání.

Účast fanoušků seriálu na akcích s hosty, tedy těch, kteří jen na fóru diskutují a nejsou členy fanklubu bude možná po dohodě. Opět je podmínkou alespoň jedna osobní návštěva na běžném srazu a viditelná aktivita na diskuzním fóru, případně zaručení se někým z vedení fanklubu. Pokud na akci s hostem dorazí nám neznámý člověk, nebude vpuštěn!

Náš fanklub není žádné profesionální sdružení, ale zájmová činnost lidí, které seriál oslovil a mají ho rádi. Proto naše akce nejsou někdy třeba dokonale zajištěny, něco se domlouvá na poslední chvíli apod. Fanklub vznikl právě tak, že se obyčejní lidé sešli a poznali, že podobně "postižených" je  nás víc. A dnes, po 5 letech aktivní činnosti, vznikla často taková přátelství, která se nevidí.