Předtím, než se začtete do následujících řádků, klikněte prosím na logo studia 3 bees, tam můžete vidět, komu vděčíme za možnost nafocení sálu, kde se konal koncert přátel songu Mimikry. Za ochotu a vstřícnost je třeba Petru Fleissigovi - Kakaxovi poděkovat, jinak by nemohl tento článek vůbec vzniknout.

To, že se koncert Mimiker natáčel v Jinočanech, přímo nad hospodou z dílu studna, přesná adresa Na Poustce 57, Jinočany, zasvěcení tušili již dlouho, zmínil se o tom David Koller v jednom z mnoha rozhovorů a potvrdila to také starostka obce Jinočany. Radostným zjištěním (ve mne vyvolalo přímo nadšení) je, že dnes nese ona restaurace název Zemanovka na poustce a k seriálu se její majitelé hrdě hlásí. Nakonec posuďte na stránkách restaurace. Není nad možnost si ověřit destinaci přímo na místě, což se nám konečně podařilo počátkem listopadu 2011, vyrazili jsme do Jinočan prvního listopadu, jak se říká na pas blint, abychom zjistili, kdo je nyní nájemcem oněch prostor. Nejen že jsme zjistili, kdo je nájemcem, bylo nám rovnou umožněno si sál prohlédnout a bez přípravy udělat pár fotek. Po nezbytných přípravách jsme prostor navštívili znovu o týden později, kdy nebyl přítomen Kakaxa, ale jeho kolega, ten o všem věděl a vstřícnost z jeho strany byla opět bezbřehá, kéž bychom na místech natáčení potkávali lidi tak ochotné a nad věcí.

V době natáčení sloužily prostory nad Zemanovkou na poustce jako kino a pravděpodobně také jako místo místních tancovaček, Plátno je patrné za skupinou mimikry a také dnes je stále na svém místě, i když je asi jiné, novější. Na opačné straně sálu jsou patrné otvory pro promítání, i když předpokládám, že se zde minimálně dvacet let žádný film nepromítal. Od devadesátých let měl sál v nájmu David Koller a sloužil jako zkušebna a nahrávací studio, možná, že právě zde se rodily největší hity skupiny Lucie v devadesátých letech.

Od jara 2011 má prostory v pronájmu Kakaxa a jeho nahrávací studio má přímo evokující název – 3 bees studio, v překladu 3 včelky, nehovořil v seriálu Oldřich Vlach o včeličkách? Ne, že bych Kakaxu podezíral ze snahy střílet, to rozhodně ne, na to je to příliš hodný a mírumilovný člověk, ale ta reminiscence je přímo dokonalá.

Tentokrát jsem se rozhodl článek nevybavit srovnávacími fotkami, šlo o koncert, tak by to bylo bez hudby špatně. Tak se pohodlně usaďte, klikněte na formát, který váš přehrávač pobere, a ponořte se do míst, kde se koncert přátel songu natáčel.

                    

Nyní je již jen na Fredym, zda také on dodrží dohodu a já velice rád za čas video vyměnímJ.