Počátek cesty trojice Gajdoš, Zeman a Horňáková vozidlem Volga z chaty Šuhaj do Smokovce se natáčel na zeměpisně na naprosto odlišném místě, jedná se o prostor nedaleko Vyšných Hágů a dnes slouží toto místo jako obrovské parkoviště, sloužící návštěvníkům Vysokých Tater především při cestě na Popradské Pleso.

Popradské pleso je jedním z mála tatranských ples, ve kterém žijí ryby, odtud také jeho dřívější název Rybí pleso, byly zde vysazeni pstruzi, kteří dorůstají 28 cm a dosahují váhy 220 gramů, vtáká do něj Ľadový potok z Ľadového plesa ve Zlomiskové dolině a vytéká potok Krupá, který je zdrojnicí řeky Poprad. Ryby ovšem nejsou tím hlavním, Popradské pleso je především turisticky vyhledávaný prostor v Mengusovské dolině, o kterém již v první polovině 17. století psal David Frölich. Pleso je 380 metrů dlouhé a 248 metrů široké a jeho rozloha činí 6.680 hektarů, leží v nadmořské výšce 1493 metrů (zhruba stejně vysoká je nejvyšší hora Moravy a Slezska Praděd) a má maximální hloubku 18 metrů. Nedaleko od Popradského plesa se v limbovém háji nachází symbolický hřbitov obětem Vysokých Tater. Hřbitov je dobrým poukázáním na skrytou nebezpečnost tohoto pohoří o němž svědčí množství obětí, které zde položili svůj život.

U Popradského plesa se každoročně koná Den Horské služby s ukázkami záchranářských akcí. Původní ubytovací zařízení Majláthova chata Uherského karpatského spolku a kamenná chata vyhořeli a v roce 1892 byla postavena další chata, která sloužila až do roku 1961, kdy byla otevřena nová turistická Chata pri Popradskom plese, nebo také Horský hotel Popradské pleso, toto ubytovací zařízení má celoroční provoz a je zde také stanice Tatranské horské služby. Popradské pleso se stalo startovním bodem mnohým turistům na Rysy, které jsou známé svým překrásným scenerickým výhledem. Dále je Popradské pleso dobrým východiskem na cesty po okolí Mengusovskej doliny.