Dnešní bytový dům na adrese Moskevská 1843, Kladno IV - Rozdělov byl původně vystavěn jako čtyřpodlažní ubytovna pro horníky a v této ubytovně se scéna příchodu Honzi Zemana a Mirka Stejskala natáčela.

 

V roce 1995 vznikla společnost Služby dolů a.s., tato firma fungovala jako správce a pronajimatel objektů v kladenském a slánském regionu a také domu mladých horníků, který byl v té době stále ještě ubytovnou. Jediným akcionářem Služby dolů a.s. se v roce 2002 stala Pražská správa nemovitostí, spol. s r.o. Toto spojení umožnilo kompletní rekonstrukci ubytovny na bytový dům.

 

Investorem rekonstrukce, které proběhla od února do července 2007, byla Pražská správa nemovitostí s.r.o., Seifertova 9, Praha 3. V rámci rekonstrukce byly vyměněny veškeré vnitřní instalace - kanalizace, vodovod, elektroinstalace, vzduchotechnika, ústřední vytápění a zařizovací předměty, dále byly vybourány a nově zhotoveny veškeré podlahy a povrchové úpravy. V suterénu domu bylo vybudováno zázemí bytů a kotelna centrálního vytápění, objekt byl kompletně zateplen kontaktním systémem a z ubytovny tak vzniklo 33 malometrážních bytů a několik nebytových prostor. Dodavatelem stavebních prací byla společnost SAPROS spol. s r.o. a náklady na rekonstrukci dosáhly výše 16.100.000,- Kč.

 

Po rekonstrukci byly samostatné byty rozprodány jejich jednotlivým vlastníkům, ještě v současné době lze koupit v objektu nebytový prostor velikosti 22 m2 za cenu 490.000,- Kč nebo byt 2 + 1 o rozloze 51 m2 se sklepem za cenu 1.580.000,- Kč. Takže, pokud chce někdo bydlet stylově, možnost je, jen to tepající Kladno už není slyšet.

 

Rekonstrukcí se naprosto změnil vstup do objektu, takže místo, kde Stejskal rozmlouvá s vrátným je proměněno k nepoznání, jistotu, že se jedná o místo natáčení dává jednoznačně schodiště, které se téměř nezměnilo.

Za možnost pořízení fotografií děkujeme jednomu z majitelů bytu, že nás do společných prostor pustil a nafocení nám tak umožnil.