Když Honza Zeman s Mirkem Stejskalem jdou na pracoviště „oťuknout“ podezřelého Miroslava Šípa, vydávají se do výrobního družstva pokrývačů Svépomoc, závod 06 Holešovice. Nevím, jestli toto družstvo v místě natáčení opravdu sídlilo, nebo se jednalo o filmařskou licenci, jednoduše se mi to nepodařilo zjistit. V každém případě ty Holešovice byly pravdivé, celá scéna se natáčela v ulici Na Šachtě a sídlo družstva byla potom adresa Na Šachtě 242 / 3, Praha 7 - Holešovice.

Ulice Na Šachtě eviduje celkem 4 adresy, jedná se o krátkou, 130 metrů měřící, ulici, která spojuje křižovatku ulic Bubenská a Železničářů s Partyzánskou ulicí. Ulice Na Šachtě vznikla koncem devatenáctého století a její název je odvozen od šachty, spíše jámy pro hromadný hrob z doby moru. Tato „pověra“ se potvrdila při stavbě domu číslo 517 / 7, kdy bylo nalezeno značné množství lidských ostatků.

Od dob natáčení se ulice stala „jednostrannou“, dům vpravo v záběru ustoupil ulici Železničářů, spíše její části, přemosťující železniční trať mezi stanicemi Praha - Bubny a Praha - Bubeneč. V pozadí znatelný komín byl dle mého názoru nahrazen komínem vyšším a výrazně tento komín zakryla administrativní budova společnosti Pražská teplárenská.

Pro ty kdo se tam vydají důležité upozornění, pokud zde zaparkujete auto, nevzdalujte se, ulice je pod častým dozorem strážníků městské policie a mohlo by se vám stát, že si pro auto budete muset přes ulici na odtahové parkoviště.