V tomto díle nám pan režisér Jiří Seqens nabídnul již třetí záběr na nádraží Praha - Dejvice, po pohledu na halu v díle Mědirytina a na nástupiště v díle Bestie, je tentokrát představeno netradičně z Václavkovi ulice. Sem přivezli Zeman s Kalinou bývalého továrníka Čadka.

Současná výpravní budova nádraží byla postavena v roce 1873 a můžeme ji takto spatřit i dnes. Během více než 130 let budova prodělala mnohé stavební úpravy, které naštěstí byly prováděny velice citlivě a nic nezměnily na historickém charakteru objektu, který je dnes nemovitou kulturní památkou. Moudří lidé památky neboří, tak doufejme, že se tento historický skvost zachová i budoucím generacím. K zajímavostem budovy patří Prezidentský (nebo také Masarykův) salonek, který byl zřízen z čekárny pro cestující 1. třídy v roce 1937, nebo také předválečný protiletecký kryt, ten sehrál významnou roli při květnovém povstání v roce 1945. Při tomto povstání zde v boji za vlast položil život 21-letý posunovač Josef Rakovec.

Celá budova prošla nedávno, v rámci projektu Živá nádraží, nákladnou rekonstrukcí. Snad tedy v rámci stejného projektu neustoupí oněm vizualizacím, která jsme umístili v článku Mědirytina - díl 7 - nádraží Praha Dejvice.