Bergen auf Rügen je hlavním městem zemského okresu Rujána (Rügen), patřícího do spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko (Mecklenburg-Vorpommern). Město Bergen má ideální polohu uprostřed ostrova a tvoří jej 13 městských částí s celkovým počtem cca 15.000 obyvatel. První zmínky o městě pocházejí z druhé poloviny 12 století a dnešní název je pravděpodobně zkrácením výrazu Berg in German  a je používán od roku 1232.

 

Veškeré scény byly natáčeny na náměstí uprostřed města Bergen auf Rügen. V sobotu po příjezdu jsme měli trochu smůlu, protože náměstí bylo plně obsazeno startem a cílem cyklistického závodu. Něco málo jsme sice nafotili, ale přes davy cyklistů nebylo možné udělat vše a byli jsme tedy nuceni se sem v neděli ráno vrátit a nafotit většinu fotek. Důležitější pro nás byla skutečnost, že jsme již v sobotu krátce po poledni našli místo natáčení, které dosud vlastně nikdo z nás neznal a nenavštívil…

 

První scéna - poměrně obsáhlá, zachycuje chvíle po odchodu Hanky Bízové z pošty, poté projde před Fantovým autem, na náměstí u stánku zakoupí ovoce a následována Fantou a následně také Jirkou Hradcem odchází z náměstí.

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

Druhá scéna nabízí setkání Fanty s Honzulkou, který předtím vyjde z pošty a jejich nasednutí do Fantova vozu.

        

        

I zde jsme kromě porovnávacích fotek natočili kratičké video a nafotili spoustu dalšího, takže alespoň malá ukázka z našeho „bádání“ v tomto městečku.