Villa Haiderose se nachází v lázeňském letovisku Binz, konkrétně na Strandpromenade, byla postavena v secesním stylu v roce 1896 a od dob natáčení seriálu zde proběhly minimálně dvě rekonstrukce. Jedna na přelomu tisíciletí a další potom v roce 2005. Tyto úpravy změnily především příchod do vily, kdy schody nahradil bezbariérový přístup a také byl zbudován vedle vchodu výtah. Samotné vchodové dveře jsou ovšem původní, návštěvníky na to upozorňuje na nich umístěná cedulka se žádostí o šetrné zacházení s nimi. Kolem vily byly natáčeny pouze exteriéry, žádný ze seriálových interiérů z dílu Modrá světla se ve vile nenachází, díky ochotě zaměstnanců a majitele jsme měli možnost nahlédnout a toto si ověřit.

 

Vila Haiderose stále slouží účelu jakému sloužil Pension Bornschütz v době natáčení, ovšem nejedná se o nějakou ubytovnu – vila nabízí ubytování v devíti komfortně zařízených apartmánech splňujících klasifikaci 5 hvězdiček a jak jsme měli možnost vidět, nouzí o zákazníky rozhodně netrpí.

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

                                              

Fotek k porovnání jsme zde udělali jak je vidno opravdu hodně a dokonce se zde podařilo natočili také kratičké video. Zde se můžete tedy podívat ještě na pár fotografií ze zkoušky na ono natáčení a z pohybu kolem vily.