Krkonošská ulice spojuje ulice Chopinova a Slavíkova a měří přibližně 160 m. Ulice vznikla v roce 1908 a byla pojmenována po nejvyšším českém pohoří Krkonoše.

 

Dům, v němž měla krámek rebeka Sochorová se tedy nenachází nikde v pohraničí, ale v širším centru Praha, konkrétně na adrese Krkonošská 17 / 1471, Praha 2 – Vinohrady. Tedy co by kamenem dohodil od Náměstí Jiřího z Poděbrad. Přímo od prodejny je možno spatřit jednu z dominant moderní architektury v Praze - žižkovský televizní vysilač. Jen je rozdíl v zaměření prodejny, kdy se sortiment z potravinářského zboží změnil na instalatérské potřeby, ovšem s původní roletou, kterou Sochorová stahovala… jen ty graffiti tam tehdy neměla.

 

Co se týče vlastnictví domu, je v majetku „ryze české“ firmy FORTE s.r.o. Ty uvozovky jsou tam proto, že společnost Forte patří 2 firmám - obchodní podíl 1/1501 v ní patří pražské firmě KALIVA, a.s., která je ze 100% vlastněna plzeňskou firmou AP obchodní a.s. Významnější obchodní podíl ve FORTE s.r.o., konkrétně 1500/1501 patří společnosti KEWTOWN HOLDINGS LIMITED se sídlem Naousis, 1, Karapatakis building, P.C. 6018, Larnaka, Kyperská republika - registrační číslo: HE150840. Tato společnost vlastní v Praze více domů, stejně jako v tomto případě přes „české firmy“, například přes společnost TOP a.s.