Národní park Jasmund je přírodní rezervace na severovýchodě ostrova Rűgen (Rujana). Slavný je především díky svým křídovým útesům, které jsou největší v Německu, vždyť dosahují až 30 metrů nad hladinu Baltského moře. Jasmund je s 3003 hektary nejmenší národní park Německa, kterým je od roku 1990 z rozhodnutí poslední vlády bývalé NDR.

 

V tomto národním parku se točily vlastně jen tři záběry. Byly to dva kratičké záběry jízdy Fanty s Holanem automobilem. Zde je několik fotografií z filmu a video skutečnosti si můžete prohlédnout zde také. Jízda auta po rovince byla natáčena zde, vozidlo jelo ze severu na jih a místo, kde Fanta zaparkoval se nachází tady.

        

Třetí záběr je potom situace, kdy Fanta je s Holanem na jednom z útesů a poté jej z něj shodí. Celá scéna byla natáčena na tomto útesu. Alespoň jsme si to na tomto místě bezpochyb mysleli, jenže při rovnání fotek už to přesvědčení u mě tak stoprocentní nebylo a navíc kolega Arny zveřejnil na fóru foto útesu, který odpovídá na fotce lépe tomu co je v seriálu, takže toto je potřeba brát jako uzavřené napůl - místo pravděpodobně máme, ale nemáme z něj fotky, zatím zde necháme tyto a třeba po další výpravě na sever je vyměníme... a nebo taky nevyměnímeSmile, vždycky říkáme - až je to nafocené a všem to sedí, je to jasný na sto procent