Na tuto akci jsme se velmi těšili, uskutečnilo se na ní pražské promítání medailonu, který natočil Jaroslav Spěváček o panu Sequensovi. Akce se konala 24.11.2006. Zároveň došlo k setkání herců, kteří s panem Sequensem spolupracovali a přišli mu tak vyjádřit své díky a podporu. Promítání a následné krátké posezení se uskutečnilo v pražském minikině MAT na Karlově náměstí. Pro nás jako pro Fanklub bylo poctou, že jsme zajišťovali odvoz pana Vladimíra Brabce na akci a mohli s ním tak chvíli hovořit a domluvit se předběžně na nějakém delším setkání a povídání. Postupně přicházeli i další herci, pan Josef Kubíček (představitel mladého syna Brůny), pan Otto Lackovič (vystupoval v Zemanovi i v Hříšných lidech), dále pak už přímo do sálu těsně před promítáním přišel pan Rudolf Jelínek, pan Petr Oliva a po medailonu se objevil i režisér Jiří Adamec, který patřil k žákům pana Sequense. Samozřejmě byl přítomen i pan Sequens s rodinou, byť má zdravotní problémy a je pohybově omezen. Dále zde byli i hosté, které pozval autor medailonu. Promítání začalo v 16:00, začátku ještě předcházel krátký proslov režiséra Spěváčka proč vlastně medailon natočil a poděkování všem, kteří s ním spolupracovali. Po skončení se část publika pomalu přesunula nahoru do kavárny, kde jsme ještě chvíli poseděli a povídali si. Bohužel většina herců musela časně odejít kvůli pracovním povinnostem, takže nakonec se déle zdržel jen pan Lackovič. Jak jsme s ním chvíli seděli, poznali jsme, že je ve svém pokročilém věku stále veselý pán. My jsme dále měli radost z toho, že jsme získali kontakty na všechny zůčastněné, byť jsme třeba pana Jelínka dobíhali až venku na chodníku. Takže to vypadá, že v roce 2007 bude možnost uspořádat časté srazy s herci, kteří jsou pro nás tak důležití. Prakticky všichni totiž ochotně přislíbili účast a souhlas se setkáním. Dále nás potěšilo i to, že jsme byli pozváni na premiéru divadelní verze filmu Pěnička a Paraplíčko, o této akci se také dozvíte vše důležité. Jelikož jsme po skončení akce v kině MAT měli jěště pokračování srazu v restauraci U majora Zemana, postupně jsme se tam přesunuli a probírali zážitky z promítání.

Pro mnohé z nás to bylo vlastně první osobní setkání s představiteli postav ze seriálu, možnost potřást si rukou s panem Brabcem a Jelínkem byla skvělá. Děkujeme tímto všem a těšíme na setkání s herci.

Účastníci: Salaba, malý Míra, Kraken, Vlao, Hombre, Willy Kleiber, Jenda, Huba.Buba s manželkou, Anglie, 6529, Dzarda, Rajman, Karel Černý, Zdenál.