Nejsmutnější událost pro náš fanklub, pohřeb pana režiséra Jiřího Sequense, se konal dne 30.1.2008 ve strašnickém krematoriu. Nemohli jsme tam chybět. Pan Sequens zemřel po delší nemoci 21.1.2008 ve Vojenské nemocnici ve Střešovicích. Jelikož jsme byli, a jsme, v trvalém kontaktu s rodinou a pan Sequens nás měl rád, byli jsme pozváni i na pohřeb, následně i na posezení a zavzpomínání na něho samotného, které se konalo v místnosti nad kinem MAT na Karlově náměstí. Tam byli pozváni rodinou jen nejbližší přátelé, o to větší pocta to pro nás byla.

Pohřeb probíhal v tradičním duchu, před krematoriem se postupně scházeli známé herecké tváře, ale třeba i kolegové, jako je pan Vorlíček. Při samotném obřadu pronesl krátkou řeč pan Brzobohatý, zavzpomínal tak na dobu, kterou spolu strávili nejen při práci. Následné oblíbené skladby a zatažení opony v nás zanechalo mrazivý pocit smutku. Poté probíhaly kondolence rodině, samozřejmě jsme je také pronesli. Pohřeb byl u konce.

S časovým odstupem začalo výše zmíněné vzpomínkové posezení v kině MAT, kde byla opět jen rodina a nejbližší známí a přátelé. Nemohla chybět projekce medailonu Hříšný člověk Jiří Sequens, který natočil náš kolega Jaroslav Spěváček aka knihomol. Poté již probíhalo různé vzpomínání a debaty u stolů. Ze známých tváří byli přitomni pan režisér Zdeněk Zelenka nebo herečka Miriam Kantorková.

Zde se nám také dostalo oficiálního poděkování od rodiny nejen za projevenou soustrast, ale hlavně i za to, že jsme pana režiséra často navštěvovali, měli ho rádi a přinesli mu ke sklonku života i nějaké to potěšení na duši za jeho tvůrčí práci.

Takového ocenění si velmi vážíme!

 

 

                                                           Video z pohřbu