Dopis, který nám pan režisér napsal, lze datovat na 09.10.2006. Učinil tak po akci, kdy jsme ho navštívili u něj doma dne 02.10.2006, předali mu čestnou plaketu za práci na seriálu, věnovali mu čestný odznak Kriminální služby a jmenovali ho čestným předsedou Fanklubu majora Zemana. Příjemné posezení probíhalo venku na terase, dostalo se nám výborného občerstvení a probíhalo příjemné povídání. Také jsme i panu režisérovi včetně manželky a dcery ukázali současné fotografie jeho rodného domu v Brně. Celá tahle akce se tak pana Sequense velmi příjemně dotkla, protože slova v tomto dopise jsou plná uznání a díků.

Lze tak tento dopis považovat za cennou relikvii a stylově ho přirovnat k dopisu z dílu Štvanice, který napsal prokurátor Vršecký Václavu Kalinovi, ten dopis byl pro Honzu také důležitý stejně jako dopis od pana Sequense je důležitý pro nás.....

Vážený a milý pane Buriane,

přemýšlel jsem trochu o nedávné návštěvě Vaší zemanovské party a došel jsem k závěru, že jsem nedostatečně ústně poděkoval Vám všem za krásné a opravdu nečekané dary, kterých se mi od Vás dostalo. Proto tak činím dodatečně tímto dopisem. Přiznám se, že člověk mé tradice ve filmu i v televizi nečeká tak upřímný a zjevně sympatický vztah k mým celoživotním pracem, zvláště k Zemanovi. Doufám, že se nemýlím, budu-li charakterizovat Váš vztah a znalosti o 30.případech jako objektivní, znalecký a chápavý postoj. Zatímco se různí kritici a "politologové" pasou na příležitosti přiložit povinné polénko pohrdání, výsměchu a napadání třicetidílné série o práci kriminalistů i příslušníků jiné části bezpečnostní služby, Vy a Vaše parta oceňují přitažlivost námětovou, vzrušující dějovou linku hereckou a vcelku přitažlivou atmosféru celé série. Nechce se mi polemizovat s onou povinnou - jak jsem ji nazval - negativní atmosférou, která je dnes obvyklá a nutná.

Nechme ovšem všech těch "politologických" patosů. Jste mi sympatičtí svým zájmem o práci na poli zločinu, obdivuji Vaši přesnou znalost prostředí, kde jsme natáčeli a Váš vztah, který jste mi (po několikáté už) projevili. Jsem Vám za to vděčný. Proto se ještě ozývám tímto dopisem a omlouvám se za chladivé posezení v dešti. Bylo to nicméně milé.

Budu i nadále rád, rozpoznáte-li a oceníte poctivou práci, kterou náš štáb i herci realizovali a očekávám, že jsme se neviděli naposledy. Díky - a těším se.

Všechny zdraví                                                                                  

                                                                                                                                                              Jiří Sequens